Forum Arşivlerine hoş geldin!

Panolara geçtik diye yılların dijital birikimini, tonlarca baytlık muhabbetleri kaldırıp atacak değiliz ya? Eski forumlarda kalan her şeyi gezintiye ve kopyalamaya açık bir şekilde burada tutuyoruz. Eski şampiyonlar hakkındaki tanıtım yazılarından tut, DP'nin maç saatinin seksen farklı şekilde sorulduğu konulara; panolar yerini alana kadar forumda yazılıp çizilmiş ne varsa burada bulabilirsin. İşin bittiğinde, istersen yeni panolara geçip League of Legends hakkında dönen son yorum, tartışma ve konulara kaldığın yerden devam edebilirsin.

PANOLAR'A GİT


Leaver Buster hakkında

Comment below rating threshold, click here to show it.

AlaBeyi

Junior Member

03-02-2013

Ben oyuna başlıyalı henüz 3 gün oldu.
8 level oldum.
leaver buster dan dolayı ilk yediğim ban 1 gündü 2. yediğim ban ise 3 gün

leaver buster sistemi tamamen insanı oyuna bağlı hale getirmek için tasarlandığını düşünüyorum 45 dk ya kadar süren oyunlar oluyor.

45 dk da insan wc molası verir.
İnterneti kesilebilir.
Annesi çöpe gönderir
markete gitmek zorunda kalır.
acil durumlar çıkar.
bir insanın genel olarak (işsiz değilse) bu kadar süre aralıksız pc başında oturması pek mümkün değil mutlaka bi şey olur. Ben böyle sürekli bi kere boş kaldığım bi kerede netim kesildiği için ban yiyeceksem oynamamın anlamı yokki.
Ben sürekli kasayım sürekli ban yiyeyim en sonunda süresiz.
Bu sistem tamamen değişmesi gerektiğini düşünüyorum en azından hafifletilmeli
Mesela oyundan çıkan birinin yerine bir başkası daha exp ve ip almak kaydıyla çıkan kişinin yerine gelebilir.

Görüşlerinizi sununuz.


Comment below rating threshold, click here to show it.

EightArm

Senior Member

03-02-2013

Oyuna boş zamanlarında gir evdeki çöp 40 dk dursa ev kokmaz

acil durum olur o ayrı sonuçta senin dışında 9 insan var orda en önemlisi 4 kişisi senin takımın.


Comment below rating threshold, click here to show it.

AlaBeyi

Junior Member

03-02-2013

Alýntý:
SinekAss:
Oyuna boş zamanlarında gir evdeki çöp 40 dk dursa ev kokmaz

acil durum olur o ayrı sonuçta senin dışında 9 insan var orda en önemlisi 4 kişisi senin takımın.ya mesela oyundan çıkan biri yerine bir başkasının girebileceği bi sistem getirilsin illa aynı kişilerle devam edecek diye bi kural yokki


Comment below rating threshold, click here to show it.

DjProgressive

Junior Member

03-02-2013

Alýntý:
AlaBeyi:
ya mesela oyundan çıkan biri yerine bir başkasının girebileceği bi sistem getirilsin illa aynı kişilerle devam edecek diye bi kural yokki


O dediğin olmaz. Herkesin kendine göre herosu, buildi var. Örnek vereyim ASHE çıktı oyundan. Onun yerine biri nasıl giricek? Düşen oyuna girme diye bir mod mu olucak? Öyle birşey olsa bile kimse girmez.


Comment below rating threshold, click here to show it.

LoStLooP

Junior Member

03-06-2013

buna bi çare bulmaları gerek benimde hesabım 4 ünü kez banlandı yeter artık 5 dakikalığına gidiyorum geliyorum tdk diye bişi çıkıyo tamam diyorum devam ediyorum fakat oyundan çıkına hesabınız engellendi cilent kapatılacak diyor


Comment below rating threshold, click here to show it.

LoStLooP

Junior Member

03-06-2013

Lütfen artık bir çare bulun


Comment below rating threshold, click here to show it.

Miralay ll

Member

03-06-2013

Leaver olduğunuzda ilk ban 1 gün sürelidir.Bu ban 1 tane maçtan ayrıldınız diye verilmez. Arka arkaya en az 5 maç oynanırken oyundan çıkarsanız 1 gün süreli ban verilir.Bunun sonucunda ban ınız kaldırıldığında hesabınıza giriş yapınca size "leaver seviyeniz 1.derecedir (veya 2.derece tam hatırlamıyorum) " diye bir uyarı verir.Bu hareketlerin devamında 2.ban (3 gün) vs. diye devam eder.
Yani arkadaşlar diyeceğim o ki 1 maçtan 2 maçtan ayrılmaktan birşey olmaz.Demekki bunları sık sık tekrarlıyorsunuz.Eğer uygun zamanınız yoksa maça girmeyin veya özel oyunda botlar ile oynayın.Hem diğer oyuncular 1 kişi eksik oynamak zorunda kalmaz hem de siz oyun sonu boşu boşuna raporlanmazsınız. iyi oyunlar...


Comment below rating threshold, click here to show it.

TKN Yoshimitsu

Senior Member

03-06-2013

Çok iyi olmuş. Diğer 45 dk duranlar mal çünkü


Comment below rating threshold, click here to show it.

R4m0s

Tamirci

03-07-2013

LoL e girmeden önce anne çöp vs. varsa atıyım bak oyun oynayacağım dersen problem kalmaz.
Oyundan önce
-Tuvalete git
-Yemeğini ye
- Ödevini yap
öyle oturki yaşamına engel olmasın oyun. Hemde böyle problemler yaşanmasın.

Hayatının düzeni senin elinde, hesap kitap yapmadan oluşturma bu düzeni.


Comment below rating threshold, click here to show it.

Joxelum

Junior Member

03-11-2013

Leaver Buster nedir?

Leaver Buster, sihirdarların oyun bitmeden oyundan çıkmasını ve/veya oyun esnasında boş durmasını engellemek için oyuna eklediğimiz bir sistemdir. Bu davranışı sergileyen ve sürekli oyunlardan çıkma/oyunda boş durma eğilimi gösteren sihirdarların hesaplarına çeşitli uzunlukla uzaklaştırmalar verilir.

Uzaklaştırmamı kaldırabilir misiniz?

Hayır. Leaver Buster’ın verdiği uzaklaştırmaları hiçbir koşul altında kısaltmıyoruz ve kaldırmıyoruz.İki kere oyundan düştüm, uzaklaştırma alacak mıyım?

Büyük ihtimalle almayacaksın. Sistem sadece sürekli olarak oyundan çıkanlara ya da oyun içinde boş duranlara uzaklaştırma verir. Uzaklaştırma almadan önce de e-postana bir uyarı mesajı gelecek. Bu e-postaları alabilmek için League of Legends hesabına bağlı, aktif durumda bir e-posta adresin olması gerektiğini lütfen unutma.Bilerek yapmadım. İnternetim kesildi! Sunucularınız beni oyundan attı! Acil bir durum çıktı! Bilgisayar başından kalkmak zorunda kaldım! Banımı açın!

Oyundan tek bir kere çıktığın için uzaklaştırma verilmez. Oyuncularımızın arada sırada oyundan erken çıkmak ya da başından kalkmak zorunda kalabileceğini anlıyoruz. Bu yüzden sistemi, çıkmadan ve boş durmadan oyun oynadıkça “kaçak” puanını düşürecek şekilde tasarladık. Oyunlardan sürekli çıkmıyorsan uzaklaştırma almazsın.

Not: Hesabında gerçekleşen tüm etkinliklerden sen sorumlusun. Lütfen hesap güvenliğiyle ilgili makalelerimizi oku ve daima hesap güvenliğini gözeterek hareket et. Hesabına iznin olmadan girildiğini ve bilgin haricinde etkinliklerde bulunulduğunu düşünüyorsan, lütfen Oyuncu Destek ekibimizle bağlantıya geç.Kaçak puanımı düşürmek için ne yapmalıyım?

Leaver Buster’dan etkilenmek için belli bir düzen içinde oyundan çıkmak veya oyunda boş durmak gerekiyor. Maçlara katılmadan önce, en az 40 dakika kesintisiz oyun süresi ayırabileceğinden emin ol. Sık sık acil durumlarla, oyundan düşmeyle, bağlantı kesilmeleriyle vb. karşılaşıyorsan, oyundan önce bunları elinden geldiğince gidermeye çalış.
Teknik sorunlarla karşılaşıyorsan, oyundan düşüyorsan ya da oyun kilitleniyorsa, lütfen aşağıdaki Destek Makalelerini oku:

Sık sık yaşanan kesintileri engellemek


Performans ve Ping İyileştirmekDaha çok yardıma ihtiyaç duyarsan, bize başvurup elinden geldiğince çok bilgi iletirsen (aldığın hataların ekran görüntüleri vb), sana elimizden gelen her yardımda bulunuruz. Bu olayların başına yeniden gelmesini önlememiz mümkün.Oyun kilitlendi ve kaçak puanı aldım/Elo kaybettim. Bunlar düzeltilebilir mi?

Sistemimiz kaçak puanının ve Elo’nun değiştirilmesine izin vermiyor. Müdahaleleri ve kötüye kullanımları engellemek için bu şekilde tasarlandı. Şu an oyundan düşmeler konusunda daha yerinde tepkiler verecek bir sistem üstünde çalışıyoruz.En uzun ne kadar uzaklaştırma alırım?

Leaver buster sistemi, Kaçak Puanına bağlı olarak 1 saat ila 7 gün arası uzaklaştırma verir. Kaçak puanın arttıkça aldığın uzaklaştırmalar daha da uzar. En sonunda hesabın, oyundan kalıcı olarak uzaklaştırılabilir. Sistem, çok fazla sayıda 7 günlük uzaklaştırma almış hesapları düzenli olarak oyundan kalıcı olarak uzaklaştırır.Dereceli, normal ve yapay zekaya karşı oyunlar farklı mı sayılıyor?

Dereceli oyunlardan çıkmaya ya da oyunlarda boş durmaya iki katı ceza verilir.Özel oyundan/eğitim oyunundan çıktım ve hesabımın geçici olarak uzaklaştırılabileceğini söyleyen bir uyarı aldım. Hani özel oyunlar sayılmıyordu?

Sayılmıyor. Hangi oyundan çıkarsan çık, bu mesajı alırsın. Ama özel oyunlardan ve eğitim oyunlarından çıkmak sana Kaçak puanı kazandırmaz. Leaver Buster sadece sıraya girerek oynadığın oyunlarda (Normal, Sıralı, Yapay Zekaya Karşı, Dominion vb.) devrededir.Oyuna o kadar para harcadım, hiç mi önemi yok?

Yok. Takımının Adalet Meydanlarında galip gelmesine ya da mağlup olmasına her takım katkıda bulunur. Sürekli oyundan çıkan ya da oyun esnasında boş duranlar, hem takımlarının hem de oyundaki tüm diğer Sihirdarların oyundan aldığı keyfi bozar. Oyuncuları caydırmak için, bu davranışları adet haline getirenlere olan tepkimizi uzaklaştırmalarla gösteriyoruzBak burda açıklamışlar bende bi aralar çok ceza yiyordum sonra oyun oynarken başka hiçbişeyle uğraşmadım artık yemiyorum