Solo Top Seçimi?

123
Comment below rating threshold, click here to show it.

margin

Junior Member

28-02-13, 01:02

Merhaba arkadaşlar,

Az önce belli miktarda rp aldım ve bunun boşa gitmesini istemiyorum. Solo top için ikilemde kaldım acaba "Vladimir" mi yoksa "Jayce" mi alsam konusunda yardımlarınızı bekliyorum.

Daha önce solo topda ve jungle oynadığım(EU WEST) şampiyonlar ise şöyle;
Rengar, Darius, Hercarim, Nautilus, Sejuani, Volibear, Shyvana, Skarner,"Maokai!", Malphite, Shen, Mordekaiser, Nasus, Cho'gath, Garen ve Amunu.

Aslında bu kararsızlığa Yorick, Jarvan, Xin zao da girmiyor değil.

gobeklimarul

Senior Member

28-02-13, 08:42

hecarim nautilus sejuani shyvana skarnar maokai amumu jungle gitse daha iyi olur. Onlarla solo top gitme. Darius çok işine yarar ancak sadece çok düşük seviyeli oyunlarda. Tek başına bile taşırsın. Ya da normal oyunlarda. Ranked giriyorsan dariusu düşünme bile derim. Rengar çok iyi. Ama artık eskisi gibi glasscannon kasıp millete 3 hit yapıp çıkmak yok. Daha farklı taktikler var. Ve biraz zor. Jarvan ve xin de jungle gitse daha iyi olur. Ap xin solo top gidiyor ama daha ap xin pek oturmadı. 1-2 tane adam deniyor twitchte. trde oynatmazlar gibi ^^

solo topda belli herolar var bence herkeste olması gereken. Irelia, vladimir, nidalee (ad,off tank), jayce, yorick, elise, garen(nerf yiyene kadar), kayle. Bunların dışında başka hero tavsiyesi istersen belirli taktiklerle yeni herolar yazabilirim.

margin

Junior Member

28-02-13, 20:16

Aynen dediğin gibi onlar ile jungle oynuyordum ama zaman zaman maokai ile solo top yapmışlığım da oldu çok da iyi yaptım. Onları bu ayar şampiyonlar ile oynadım demek için belirttim. Nidale ile ap oynuyorum ben solo top ta fena da değil 12/0/6 en son ortalama da bu şekilde gidiyor. Garen ile oynadım sağlam da bazen terslenebiliyor. Irelia, vladimir, jaycei yorick, elise sahip olmadığım şampiyonlar. Fakat kayle solo top ta iyi işler yapabiliyor mu o biraz soru işareti kaldı bende. eğer iyiyse skin dahi alabilirim almak için bahane kolluyordum

gobeklimarul

Senior Member

28-02-13, 20:54

kayle top da iyidir ama her şampiyona karşı değil. Özellikle düşük seviyedeki oyunlardaysan daha darius bol bol geliyordur karşına. Darius a karşı harika . onun dışında solo topda adamı kule altından çıkartmazsın ama bu biraz tehlikeli eğer karşıdaki jungle işini biliyorsa. Kayle midde daha iyi oluyor. Hem adamların apcsi kasamayınca early-midgamede pek iş yapamıyorlar. Ad nidalee ap den çok daha avantajlı. Ben de ap oynuyordum başta. 1-2 kere yaptım. Tek counterı var. Pantheon. Karşısına başkası geldiğinde zorlandığı oluyor ama onu da şöyle söyliyim. Counterı gelirse lane ikaybeder. Zor biri gelirse 2 kill alır + kasar. Çoğunlukla 4-5 kill alıp rahat rahat kasarsın.

Awengerstyle

Senior Member

03-03-13, 12:29

bende genelde support veya solo top oynarım solo top da genelde aldığım champlar jax olaf garen leesin jayce singed jarvan alırım ama aralarından seçmemizi istiyosan jarvan veya jayce derim

TheLeech67

Junior Member

03-03-13, 17:19

solo top'ta benim şuan main'im olan singed'ı öneririm. Hem ucuz hemde çok eğlenceli ve kesinlikle 1350 ıp olmayı haketmiyor. İyi oynayan birinin elinde oyunu taşıtabilir. Dediğim gib daha çok tank kastığın için çok fazla taşıyamaz ama eğer takımında darius gibi birisi varsa ne kadar kötü bir skoru olursa olsun ona oyunu taşıtırsın. En azından ben daha çok öyle yapıyorum. Team fight larda zehirin sayesinde 1-0 başlıyorsunuz. Öğrenmesi biraz zordur çünkü asıl gücünü kaçarken gösterir ve cc ile hard counter'lenebilir.

gobeklimarul

Senior Member

03-03-13, 19:08

singed çok riskli bi seçim olur. Adamlar seni kovalamadığı an bittin demektir. Çok kolay karşı koyulabilir singed a karşı. Yine de en sevdiğim şampiyondur kendisi

Mr Kayleternal

Senior Member

14-03-13, 03:56

Jayce'i kesinlikle öneririm. Opsiyonel olarak Mid lane'dede kullanabilirsin, Harika bir dmgsi var. Yorick'le rahat farm yaparsın ve rakibi iyi bunaltabilirsin farma önem veriyorsan iyi iş çıkarır. Jarvan'la solo oynarsan Jungler oyuncunla birlikte iyi işler yapabilirsin koridor baskınında.

Yorick - Jarvan IV - Jayce önerilerim.

Worst Xin Eu

Senior Member

17-03-13, 02:43

Alýntý:
gobeklimarul kullanýcýsýndan alýntý Mesajý göster
hecarim nautilus sejuani shyvana skarnar maokai amumu jungle gitse daha iyi olur. Onlarla solo top gitme. Darius çok işine yarar ancak sadece çok düşük seviyeli oyunlarda. Tek başına bile taşırsın. Ya da normal oyunlarda. Ranked giriyorsan dariusu düşünme bile derim. Rengar çok iyi. Ama artık eskisi gibi glasscannon kasıp millete 3 hit yapıp çıkmak yok. Daha farklı taktikler var. Ve biraz zor. Jarvan ve xin de jungle gitse daha iyi olur. Ap xin solo top gidiyor ama daha ap xin pek oturmadı. 1-2 tane adam deniyor twitchte. trde oynatmazlar gibi ^^

solo topda belli herolar var bence herkeste olması gereken. Irelia, vladimir, nidalee (ad,off tank), jayce, yorick, elise, garen(nerf yiyene kadar), kayle. Bunların dışında başka hero tavsiyesi istersen belirli taktiklerle yeni herolar yazabilirim.
o dediklerinin yarısında insane sustain var kısacası soloda jayce gibi bişiyin canına okuyabilir yada yorick mesela mesela solo olaf oynamak gibi w+q 6 moba isabet ederse sana yaklaşık 120 - 130 hp kazandırabilir mobların tekine 200 gibi bi hasar verilse %10 spell wamp gibi bi değerle hecarim örneğin w da bulunan kuvvetli sustain lane de cok uzun sure kalabilmesini ve ganklardan kacabilmesini sağlar dostum kalıpları yık derim trunde da örneğin iyi bir jungle olmasına karşın iyi bir solodurda

dipnot:nidalee kayle gibi champlar midde daha etkilidir

qAreZ09

Junior Member

12-06-13, 19:05

Yorıck ın ustune tanımam

123