Nidale Nerf'ü

123
Comment below rating threshold, click here to show it.

Chipli

Senior Member

25-02-13, 13:25

Riot,

Sanırım bi kaç adam tuttunuz, Twitchtv izliyorlar ve Hotshotgg, Voyboy, Toyz falan ne oynuyorsa onları nerfliyorsunuz..

Nidale nin panter formu artık Büyü Direnci ve Zırh vermecek (yeni patch'le beraber).

Sebep de mobilitysinin fazla olmasıymış, e dostlar o zaman tutup sadece bir kara balta ve full tank itemleri ile rakibi ortadan ikiye böldükten sonra bir "Q" açıp sallana sallana giden Garen'ı, AMASYAAAAAAA diye bağıran, bir ordan bir burdan zıplayan Jarvan'ı. Hadi ben gittim panpalar deyip yok olan Elise'yi bıraktınız, Nidale'nin tanklığına takıldınız.

Hakkeden anlamıyorum ya, inanılmaz bir burst damage'ı olan Vi'yi kimse ellemiyor, tamam şu perfect imbalance muhabbetini biliyoruz ama cılkı çıktı yani.

Kaç kişi Nidale'nin tank oynandığından haberi var, bırakın haberi olmayı millet oynama feedliceksin falan diyo.

Abi zaten elinizin ayarı da yok,

Riven'ı ayarladık dediniz, son patchden sonra kaç kişi Riven gördü merak ediyorum. Adamı silseniz daha iyiydi,

Teemo şuanki itemlere pek uymuyo bi ayar çekelim dediniz ap teemo ortadan kalktı.

Olaf'ın "W" sine gene hatrı sayılır bir Nerf attınız o da artık piyasada yok.

Darius Darius millet ağlıyodu, bakın şimdi 8 saniye CD koydunuz, e gene olmucak abi çünkü abarttınız 8 saniye CD nedir yahu? 5sn falan yapın bari direk o adamı da sildiniz.

Bu liste böyle uzaaar gider, Shaco'suydu Shyvana'sıydı, ah ah eski Udyr'idi, gap closer olayını getirdiniz, silin abi o zaman hepsini, valla yani. Hepimiz alalım bir Jarvan, bir Leesin bi Xin Zhao başka da karakter olmasın ne gerek var ki 3-4 tane fazla bile adam olana. AMASYAAA diye gezelim ortada.

Gagavuz

Senior Member

25-02-13, 15:31

espriler komik değil ama jarvan, xin, vi ve garen nerfleri yolda diye hatırlıyorum. kervanda garen olmayabilir ama diğerlerine en azından var.

QQQQQQQQQQQQQQQ

Senior Member

25-02-13, 16:16

Aynen, bu Riot'un çalıştığından şüpheliyim. Olaf'ın neden nerf lendiğini biliyoruz, Voyboy 3v1'de aldı tripple'ı sonra hemen nerf, bu aralar da HotShotGG ve özellikle Voyboy Nidalee oynuyor, hemen gördünüz bu prolardan gene nerf. Oyunun META'sının bir taraflarına koydunuz resmen. Şimdi gelip de hiç demeyin S3'te çok değiştirdik META'yı biz de uyum sağlamaya çalışıyoruz falan filan, bu oyunu ciddiye alıp bundan para kazanan - bu adamlar günde 15 saat antreman yapıyorlar herhalde bizden iyi oynayacaklar- bütün gün oturup göt büyüten adamlara göre nerf lerseniz şampiyonları oyuncuların %75'ini(bundan para kazanmayan ama gene de profesyonel oyuncu sayılabilecekleri de ekledik) hiçe saymış oluyorsunuz.

Chipli

Senior Member

25-02-13, 16:26

Alýntý:
Gagavuz kullanýcýsýndan alýntý Mesajý göster
espriler komik değil ama jarvan, xin, vi ve garen nerfleri yolda diye hatırlıyorum. kervanda garen olmayabilir ama diğerlerine en azından var.
Hangi yoldaymış merak ettim, PBE notlarını takip ediyorum sürekli, bahsettiğin şampiyonlardan sadece Jarvanla ilgili bazen minionlara fazla vurmasına sebep olan bir bug fixlenecek. Onun dışında hiç bir şey yok....

Yanlış hatırlıyosun.

Gagavuz

Senior Member

25-02-13, 16:32

öncelikle bir işte profesyonelleşmenin kelime anlamını tdk'nın sitesinden alıp şuraya koyalım.

"1. sıfat Bir işi kazanç sağlamak amacıyla yapan (kimse), amatör karşıtı"

şimdi diğerlerine gelelim. uzun süre kart oyunları ile vakit geçirdim. turnuvalarda zaman zaman kendini gösteren dengesiz kartlara "broken" kartlar denirdi. eğer amacı dışında oynanmaya devam ediliyor ve karşı-stratejiler ile durdurulamıyorsa kart kırılır ve yasaklılar listesine düşerdi.

haliyle böyle büyük bir e-spor şirketinin nerf işlemlerini normal oyunlara göre yapmasını bekleyemeyiz. her karakterin bir oyuna sürülüş amacı var. eğer karakterler ve yetenekleri bu yönlerden saptırılıp oynanıyorsa riot games inc. gerekli önlemi alıp olayı tekrar düzene sokuyoruz.

rengar örneğini defalarca gösterdik. ultimate yeteneğin adı "av heyecanı", kullanılış amacı" 5 kişi kovalarken kaçma". instant görünmezlik özelliğine delay ekleyerek riot bu sorunu gayet çözmüş oldu.

oyundaki açıklıkları, dengesizlikleri kullanmak yasaktır. aynı zamanda ban sebebidir. riotun görevi düzeltmek ise bizim de açıklıkları yakalayıp riota bildirmek görevimizdir.

ama hep öyledir ya. işi yapmayıp, yapanı da beğenmeyiz.

ayrıca bu "meta" sözcüğünü sevenler bayağı arttı. merak ediyorum ne kadar biliniyor anlamı.

ilk başta söylediklerime gelirsek. koskoca şirketin normal oyunlara göre nerf/buff dengelemesini yapması imkansız. haliyle onlarda özellikle göz önünde olanları engellemeye çalışıyorlar. her nerf ve buffun arkasındayım. sonuçta biz oyuncuyuz. amacımız elimizdeki verilerle en iyi oyunu çıkartmak. ki hepimize verilen veriler aynı. oyuncular arasında herhangi bir ayrım yapmıyor riot games.

o zaman eleştireceğimize iş yapmanın tam vaktidir.

Gagavuz

Senior Member

25-02-13, 16:40

Alýntý:
Chipli kullanýcýsýndan alýntý Mesajý göster
Hangi yoldaymış merak ettim, PBE notlarını takip ediyorum sürekli, bahsettiğin şampiyonlardan sadece Jarvanla ilgili bazen minionlara fazla vurmasına sebep olan bir bug fixlenecek. Onun dışında hiç bir şey yok....

Yanlış hatırlıyosun.
http://na.leagueoflegends.com/board/...5#post34603045

http://na.leagueoflegends.com/board/...4#post34603114

http://na.leagueoflegends.com/board/...2#post34615672

2/13/2013;
Vi
Denting Blows ( W ) now deals 4, 5.5, 7, 8.5, 10% damage down from 6/7/8/9/10%.
Assault and Battery ( R ) damage lowered to 200/300/400 from 200/325/450.

Xin Zhao
Audacious Charge ( E ) damage lowered to 70/105/140/175/210 from 70/110/150/190/230.
Audacious Charge ( E ) cooldown increased to 14/13/12/11/10 from 13/12/11/10/9.
Crescent Sweep ( R ) damage reduced to 100/200/300 from 125/225/325.
Crescent Sweep ( R ) cooldown increased to 120/110/100 from 100/90/80.

2/14/2013;
Vi
Base damage reduced to 55.5 from 58.5.

Vi
Assault and Battery ( R ) damage reverted to 200/325/450 from 200/300/400.

Xin Zhao
Crescent Sweep ( R ) damage reduced to 75/175/275 from 100/200/300.

2/15/2013;
Vi
Base damage reduced to 52 from 55.

2/20/2013
Vi
Base damage lowered to 50 from 52

bu kadar sanıyorum.

Hi im Tuna

Tamirci

25-02-13, 16:49

Alýntý:
Chipli kullanýcýsýndan alýntý Mesajý göster

Yanlış hatırlıyosun.
Alýntý:
Morello, resmi forumda yer alan "Vi is just tearing up solo queue (Vi, solo q'nun canına okuyor)" başlıklı konuda kendini gösterdi ve olası düzenlemeler hakkında ipuçları verdi.

"Sanırım Vi bizim en kötü saklanan sırrımız olacak, kendisine bir sonraki yamada el atmayı planlıyoruz."

Daha sonra sorulan Jarvan ve Xin Zhao sorusuna da benzer bir cevap geldi.

"Bu ikili için de aynı durum geçerli."
Ayrıca;

Alýntý:
Vi
2/13/2013;
Vi
Denting Blows ( W ) now deals 4, 5.5, 7, 8.5, 10% damage down from 6/7/8/9/10%.
Assault and Battery ( R ) damage lowered to 200/300/400 from 200/325/450.

Xin Zhao
Audacious Charge ( E ) damage lowered to 70/105/140/175/210 from 70/110/150/190/230.
Audacious Charge ( E ) cooldown increased to 14/13/12/11/10 from 13/12/11/10/9.
Crescent Sweep ( R ) damage reduced to 100/200/300 from 125/225/325.
Crescent Sweep ( R ) cooldown increased to 120/110/100 from 100/90/80.

2/14/2013;
Vi
Base damage reduced to 55.5 from 58.5.

Vi
Assault and Battery ( R ) damage reverted to 200/325/450 from 200/300/400.

Xin Zhao
Crescent Sweep ( R ) damage reduced to 75/175/275 from 100/200/300.

2/15/2013;
Vi
Base damage reduced to 52 from 55.

2/20/2013
Vi
Base damage lowered to 50 from 52
http://www.newsoflegends.com/index.p...explains-4167/

Açıklayıcı olmuştur umarım.

Chipli

Senior Member

25-02-13, 17:54

Taric the Gem Knight
Damage: 55.5(+3.5 per level)
Health: 558(+90 per level)
Mana: 311(+56 per level)
Movement Speed: 340
Armor: 19.7(+3.2 per level)
Magic Resist: 31.25(+1.25 per level)
Health Per 5 Sec: 7.1
Mana Per 5 Sec: 4.1
Range: 125

KayleReckoning (Q)
Blasts a target, dealing 60/110/160/210/260 (+0) (+1*AP) magic damage, slowing their Movement Speed by 35/40/45/50/55 % for 3 seconds, and applying a stack of Holy Fervor.
Cost
70/75/80/85/90 Mana
Range
650
Cooldown
8/8/8/8/8 Seconds

QuinnTag Team [ R ]
First Cast: Valor replaces Quinn on the battlefield as a mobile melee attacker for 20 seconds. Valor can move through units and gains + 80 % Movement Speed, decreased gradually to + 20 % when in combat.

Second Cast: Quinn returns to perform Skystrike, dealing from 100/150/200 to (+0.5*AD) physical damage to all enemies in a large area, increasing based on how much health they are missing.

If Skystrike has not been cast before this ability ends, it will be cast automatically.
Cost
100 Mana
Range
700
Cooldown
140/120/100 Second

PBE to PBE karşılaştırmalı olanını http://www.reignofgaming.net/news adresinde bulabilirsiniz.

Chipli

Senior Member

25-02-13, 21:39

Alýntý:
Gagavuz kullanýcýsýndan alýntý Mesajý göster
öncelikle bir işte profesyonelleşmenin kelime anlamını tdk'nın sitesinden alıp şuraya koyalım.

"1. sıfat Bir işi kazanç sağlamak amacıyla yapan (kimse), amatör karşıtı"

şimdi diğerlerine gelelim. uzun süre kart oyunları ile vakit geçirdim. turnuvalarda zaman zaman kendini gösteren dengesiz kartlara "broken" kartlar denirdi. eğer amacı dışında oynanmaya devam ediliyor ve karşı-stratejiler ile durdurulamıyorsa kart kırılır ve yasaklılar listesine düşerdi.

haliyle böyle büyük bir e-spor şirketinin nerf işlemlerini normal oyunlara göre yapmasını bekleyemeyiz. her karakterin bir oyuna sürülüş amacı var. eğer karakterler ve yetenekleri bu yönlerden saptırılıp oynanıyorsa riot games inc. gerekli önlemi alıp olayı tekrar düzene sokuyoruz.

rengar örneğini defalarca gösterdik. ultimate yeteneğin adı "av heyecanı", kullanılış amacı" 5 kişi kovalarken kaçma". instant görünmezlik özelliğine delay ekleyerek riot bu sorunu gayet çözmüş oldu.

oyundaki açıklıkları, dengesizlikleri kullanmak yasaktır. aynı zamanda ban sebebidir. riotun görevi düzeltmek ise bizim de açıklıkları yakalayıp riota bildirmek görevimizdir.

ama hep öyledir ya. işi yapmayıp, yapanı da beğenmeyiz.

ayrıca bu "meta" sözcüğünü sevenler bayağı arttı. merak ediyorum ne kadar biliniyor anlamı.

ilk başta söylediklerime gelirsek. koskoca şirketin normal oyunlara göre nerf/buff dengelemesini yapması imkansız. haliyle onlarda özellikle göz önünde olanları engellemeye çalışıyorlar. her nerf ve buffun arkasındayım. sonuçta biz oyuncuyuz. amacımız elimizdeki verilerle en iyi oyunu çıkartmak. ki hepimize verilen veriler aynı. oyuncular arasında herhangi bir ayrım yapmıyor riot games.

o zaman eleştireceğimize iş yapmanın tam vaktidir.
Sevgili fanboy,

Olay aslında kart oyunlarıyla oldukça alakasız, aşağıdaki linkten asıl amacı çok açık bir şekilde anlayabilirsin, İngilizce'nin yeterli olduğunu farzediyorum (no offence)

http://www.youtube.com/watch?v=e31OS...eature=g-all-u

AutoBlade

Member

25-02-13, 22:18

Amasya'ya cok guldum
Onun disinda haklısın, takmak zorundalar illa biseye

123