Forum Arşivlerine hoş geldin!

Panolara geçtik diye yılların dijital birikimini, tonlarca baytlık muhabbetleri kaldırıp atacak değiliz ya? Eski forumlarda kalan her şeyi gezintiye ve kopyalamaya açık bir şekilde burada tutuyoruz. Eski şampiyonlar hakkındaki tanıtım yazılarından tut, DP'nin maç saatinin seksen farklı şekilde sorulduğu konulara; panolar yerini alana kadar forumda yazılıp çizilmiş ne varsa burada bulabilirsin. İşin bittiğinde, istersen yeni panolara geçip League of Legends hakkında dönen son yorum, tartışma ve konulara kaldığın yerden devam edebilirsin.

PANOLAR'A GİT

Terimleri öğrenelim

12
Comment below rating threshold, click here to show it.

Snapper

Junior Member

08-25-2014

Alýntý:
Staff Sergeant:
ARKADAŞLAR 2 AYDIR BU OYUNU OYNUYORUM FAKAT ARKADAŞLARIN BAZI TERİMLERİ HİÇ BİLMEDİĞİNİ FARK ETTİM VE BUNLARI YAZMAYA KARAR VERDİM EKSİK GÖRDÜĞÜNÜZ VARSA VE YANLIŞ OLAN VARSA DÜZELTSİN İYİ OYUNLAR... AYRICA İSTEYENLER EKLEYE BİLİR OYUNDA JUNGEL VE CARY OYNUYORUM..

PUSH : İTMEK KORİDORU VEYA RAKİBİ
PULL: ÇEKEME KORİDORU VEYA RAKİBİ
HARASS : (harassment) USANDIRMAK RAKİP OYUNCUYU YORMAK PUSH VE PULL YAPMAK YANİ
KS: KİLL ÇALMA YANİ SON VURUŞU YAPMA AMA KENDİ ARKADAŞINIZIN ALMASI GEREKN KİLİ SİZ ALIRSANIZ YANİ HER AN KÜFÜR YERSİNİZ GENELDE ÖYLE OLUYO
ŞARJ: ZIPLAMAK ÇULLANMAK
KİCK: TEKME BAZI OYUNCU ÖZELLİĞİ
STELL: GÖRÜZMEZ KARAKTER BAZI SÜRELER KARAKTERLER GÖRÜNMEZ OLUR.
ULTİ: 4. SKİLL GENELDE 6 LV DA AÇILIR
SKİLL: YETEKLERİ Q,W,E,R, TUŞLARI İLE OYNANIR HER LVDA BİR SKİLL AÇILIR
COMBO: SKİLL LERİN ARD ARDA GELİŞ SEKLİ
JUNGEL : ORMAN, ORMANCI BAZI KARAKTERLER ORMANDA OYNAR
FOCUS: ODAKLANMA KARŞI RAKİBİN BİR OYUNCUSUNA VEYA BİR KORİDORA ODAKLANMA
MİD: ORTA YOL, KORİDOR
LİNE : KORİDORLAR YOLLAR
TOP LİNE : ÜST KORİDOR
SOLO: TEK TAKILMAK
AP: BÜYÜ GÜCÜ TÜRKİYEDE BG
AD: SALDIRI GÜCÜ TÜRKİYEDE SG
ELO : DERECE
COOLDOWN: SKİLLERİN,İTEMLERİN BEKLEME SÜRESİ
GANK: HABERSİZ ÇULLANMA MİDDESİNİZ ALTDAN VEYA ÜSTEN BİRDEN BİR RAKİP DAHA GELİR İŞTE BUNA BENZER
OFFTANK: YARI TANK AD
CARRY: UZUN MENZİLLİ KARAKTETLER
HERO: ŞAMPİYON KARAKTER
ANTİ: KARŞITI
BASE: GERİ GELMEK
SUR: BUNU BEN YENİ ÖĞRENDİM 20 DAKİKADA TESLİM OLMA BUTONU AKTİF OLUR OYUN BAKTINIZ KÖTÜ GİDİYOR 20 SUR DİYE GÖRÜSÜNÜZ BENCE MANTIKLI ADAMLARIN IP VE XP ALMASINI AZALTIRSINIZ...
YANLIŞ VARSA VE EKSİK VARSA DÜZELTELİM ARKADAŞLAR. İYİ OYUNLAR

jungel degil jungle*
cary degil carry*
line degil lane*
gank degil gang*
harras degil harrash*

bazi terimleri hepten yanlis yazmissin anlam olarak yani,
örnegin;
off tank AD ve AP olabilir. Sejuani gibi mesela ap offtanklar da var.
bir baska ornek Carry;
Carry tasimak anlamina geldigi icin illa uzun menzilli olmasina gerek yok ornegin 450 AD kasmis bir master yi takimin AD agirlikli tasiyicisi olabilir.
menzilsiz ADClere 2 ornek: master yi, tryndamere.

eklemek istedigim cok kullanilmayan 2 terim daha soyleyebilirim.

1-Burst
2-Snowball
"burst" kelime anlami patlatmak demek ancak online oyunlarda burst hero olarak geciyor yani dotsuz vurust direk agir hasar veren vurus.
ornegin vayne Burst hero degildir. ancak annie burst herodur. veya master yi burst hero degildir,ancak ap nunu burst herodur gibi.
yani skill bakimindan oynayis tarzi bakimindan tek seferde agir hasar veren herolar burst herolardir.

snowball terimi de anlatmama gerek yok sanirim, level atladikca base damage i diger herolara gore daha fazla olan herolar snowball herolardir.
ornegin pantheon.

DANGEROUS PSYCHO

Junior Member

08-26-2014

Gg=oyun bitmiştir

Askalaska

Junior Member

02-14-2015

ss nedemek?

12