Üst koridorda Swain

Comment below rating threshold, click here to show it.

Aristalon

Tamirci

17-03-14, 17:12

Selamlar,

Üst koridorda Swain oynamak istiyorum ancak nasıl bir rün dağılımı yapmalıyım,hangi eşyalarla başlamalıyım,hangi sihirdar büyülerini seçmeliyim?
Kısaca bana şöyle bi özet geçebilecek var mı ?

Sayph

Senior Member

17-03-14, 17:20

Swain oynadığım pek söylenemez fakat üst koridorda oynamak için rün dağılımı için öncelikle zırh çıkmanda fayda var çünkü TR de 90% lara yakın saldırı gücü şampiyonu seçilmekte. Büyü direncinden feda ederek yetenek gücü alabilirsin. Cehverlere 2 adet can emme alırsan ultinin de katkısıyla devasa boyutlarda can emebilirsin. Bildiğim kadarıyla can emme'nin çok büyük bir getirisi var Swain'de. Örnek rün dizilimi;
1x 5 Yetenek gücü
2x X(tam sayısını bilmiyorum) Can emme
9x Büyü nüfuzu
9x Zırh
9x Yetenek gücü

Kabiliyet diziliminde bekleme süresinde azalma ve can emme olarak Ofansif ve işlevsel bakımdan ilerlemen rün ve yetenek kitleriyle tamamen bir can emici olman konusunda yardımcı olabilir. Eşyalardan da büyü nüfuzu ve can emme odaklı 1 eşya aldınmı al sana kanasusamışlı bir taşıyıcı hasarı/can çalması

Örnek olarak eşya dizilimi
Büyü nüfuzu botları + Rabadon + Liandry + Hiçlik asası + Ataların buyruğu + Rylai/Lich çıkabilirsin

NOT: Swain hiç oynamadım fakat botlara karşı veya özel oyunlarda deneyebilirsin bence

Big Dog

Senior Member

17-03-14, 17:26

bence kırmızılar magic pen
maviler magic resist(mavilere ap verip, eksik olan magic resist değerini kabiliyet sayfalarından da kapayabilirsin tam karar veremedim )
sarılar zırh
cevherlerde 3x can emme olmalı

doran yüzüğü ve 2 pot ile başlamalısın diye düşünüyorum, ilk item da karşıya göre asırlık sopa ya da zhonya olmalı diye düşünmekteyim, ne kadar iyidir bilmiyorum

achi

Senior Member

17-03-14, 17:27

mide yasuo zed talon pant gibi fiziksel hasar gidecek bir şampiyon var ise ve ben topa gidiyorsam ilk seçeneğim swain olur.classic apc rünleriyle giriyorum mr armor büyü nufuz büyü hasarı.kabiliyetlerde saldırı ağacından.ilk e skilini fullüyorum karşındaki istediği kadar tank ad yada suikastçi olsun earlyde o skilin eziyetine yenik düşüyor ve laneden baseye dönmek zorunda kalıp farmdan geri kalmasını sağlıyorum.ilk itemim tanrıca göz yaşı ondan sonra ise asırlık sopaya gidiyorum asırlık bitince önce zhonya sonra ise ruh gömleği.o itemler hazırlanırken tanrıca stackları dolmuş oluyor.swain ile deli gibi ap kasmak bence işe yaramıyor biraz dayanıklılık swaini zayıf görünen hard tank yapıyor.

vots

Senior Member

17-03-14, 17:38

hatırlarsınız sorulmuştu ya bilim ve teknoloji bakanına kasetler gerçekmi diye
gazeteci ve bakan diyoloğu;
ne düşünüyorsunuz kasetler montajmı.incelettinizmi?
hayır inceletmedim çünkü eminim kasetler montaj
nasıl emin oluyorsunuz?
hissediyorum!

bu yukarda yorum yapan arkadaşı bi kaç gündür görüyorum
hiç oynamadığı şampiyonlar ve rollere çok hakim
sanırım bu arkadaşın hisleride çok güçlü

Moli

Senior Member

17-03-14, 17:42

Metanın popüler ormancıları Swain solo top yapmana engel olmaya aşırı müsaitken bence bu işe kalkışma derim. Lee Sin, Vi, Elise, Jarvan vs. hem early hasarları yüksek hem de level 3 gankleri çok etkili olan şampiyonlar. Seni direk kamplarlar ve oynatmazlar.

Yine de ısrarcıyım diyorsan Sayph a rune konusunda katılmıyorum. Mutlaka Magic Resist ve Armor runlerini tam olarak kullan. Marklar magic pen olsun. Quintler için ise AP veya Movement Speed alabilirsin. Ryze gibi düşün.

Build olarak yine Sayph a katılmıyorum. Solo Top giden Swain APC olarak değil Offtank gibi dizilmeli. Yani penetrationı yüksek tutup defansını artırmalısın ki uzun süre hayatta kal daha çok vur daha çok tankla. Hele ki şuan Carry junglerlar modayken takımların tek güvencesi olan solo topun tanklaşmak yerine Rebadddon çıkması tam bir intihar olur.

Build olarak; Sorcerer's Boots, Rod of Ages, Zhonya's Hourglass, Spirit Visage, Liandry's Torment ve son olarak duruma göre bir item;

En uygunu olabileceğini düşündüğüm Seraph's Embrace: İlk item olarak tear alınıp stacklenebilir. Skill spamleyeceğini ve bunun sana sorun olmayacağını düşünüyorsan al. Seninle beraber snowball olacak bir item sonuçta bu. Burada çelişki durumsal item olarak yazdığım itemin ilk item olması. Ama bunun sebebi bu itemin uygun olup olmayacağını zaten ilk base atışında anlarsın muhtemelen. Yani Jungdan pek yardım alamıosan, sürekli push yiyorsan, rakip jung kamplayacak gibiyse, rakipte de Vayne gibi can yüzdeli vuran veya Kogmaw gibi armor ve mr kırıp can yüzdeli vuran bir ADC var ise veya rakip mid Yasuo gibi yüksek armor peni olup Botrk yapacak gibi duruyorsa alınabilir.

Abyssal Scepter: Eğer rakipte fed bir APC var ve takımında da en az bir tane APC var ise alabilirsin.

Thornmail veya Frozenheart: Karşıda fed bir ADC var ise runelerle beraber magic peninin yaklaşık 40 olduğunu düşünürsek Thornmail iyi bir item özellikle focus alıyorsan. Frozenheart da aynı şekilde fed bir ADC ve ek olarak atak speed stackleyen Jax, Teemo, Kayle vs. gibi şampiyonlara karşı ideal.

Rylia/Warmog/Randuin: Rakip Olaf seni yoketmeye yemin etmişse alınabilir. Can stacklemek Olaf Darius Chogath gibi şampiyonlara karşı ideal.

Sayph

Senior Member

17-03-14, 17:58

Alýntý:
vots kullanýcýsýndan alýntý Mesajý göster
hatırlarsınız sorulmuştu ya bilim ve teknoloji bakanına kasetler gerçekmi diye
gazeteci ve bakan diyoloğu;
ne düşünüyorsunuz kasetler montajmı.incelettinizmi?
hayır inceletmedim çünkü eminim kasetler montaj
nasıl emin oluyorsunuz?
hissediyorum!

bu yukarda yorum yapan arkadaşı bi kaç gündür görüyorum
hiç oynamadığı şampiyonlar ve rollere çok hakim
sanırım bu arkadaşın hisleride çok güçlü
His demeyelimde yapı bakımından diyelim
Ayrıca not geçeyim: Can emmesi muazzam derecede olan bir şampiyonun neden can emme potansiyelini görmezden geleyim ki? Swain denediğim zaman gözlemlerimi paylaşırım

Alýntý:
Molierac kullanýcýsýndan alýntý Mesajý göster
Metanın popüler ormancıları Swain solo top yapmana engel olmaya aşırı müsaitken bence bu işe kalkışma derim. Lee Sin, Vi, Elise, Jarvan vs. hem early hasarları yüksek hem de level 3 gankleri çok etkili olan şampiyonlar. Seni direk kamplarlar ve oynatmazlar.

Yine de ısrarcıyım diyorsan Sayph a rune konusunda katılmıyorum. Mutlaka Magic Resist ve Armor runlerini tam olarak kullan. Marklar magic pen olsun. Quintler için ise AP veya Movement Speed alabilirsin. Ryze gibi düşün.

Build olarak yine Sayph a katılmıyorum. Solo Top giden Swain APC olarak değil Offtank gibi dizilmeli. Yani penetrationı yüksek tutup defansını artırmalısın ki uzun süre hayatta kal daha çok vur daha çok tankla. Hele ki şuan Carry junglerlar modayken takımların tek güvencesi olan solo topun tanklaşmak yerine Rebadddon çıkması tam bir intihar olur.
Saldırı gücüne karşı büyü direnci sadece takım savaşlarında işe yarıyor örneğin ilk 20 dakika karşıda yetenek gücü hasarlı bir orman olmadıkça işe yaramaz. Rünlerin oyundaki etkisi başlangıç olduğunu düşünürsek 1x yetenek gücü ve cevher + kabiliyetlerle yüksek yetenek gücü ile eğer offtank çıkılacaksa zhonya ile zırh üzerine kasılarak hasarı engelleyebilir ve boşuna rün harcamaktansa gerektiği gibi kullanırsın. Yetenek gücü şampiyonunu çok kullandığım için 2 çeşit rün dizilimim var (yakında mana regen kaldırıp yerine yetenek gücü veya işlevsel birşeyler eklemeyi düşünüyorum çünkü mana sıkıntısını az çok çözmüş bulunmaktayım) saldırı gücü için zırh ve büyü direnci yerine mana yenilenmesi, yetenek gücü içinse büyü direnci ve zırh yerine mana yenilenmesi, diğer rünlerden daha faydalı oluyor.

Eşya dizilimine gelirsek haklı olabilirsin. Her Top offtank çıkmak zorunda değil fakat olabilir

Fnaticss

Tamirci

17-03-14, 18:01

Asırlık sopa - Rayla'nın kristal asası - Zhonya'nın kumsaati - Merkür'ün adımları - Randuin'in alameti.

Ben oynayacak olsam bu eşya dizilimini tercih ederdim, umarım işinize yarar.

İyi forumlar.

Moli

Senior Member

17-03-14, 18:44

Alýntý:
Sayph kullanýcýsýndan alýntý Mesajý göster
His demeyelimde yapı bakımından diyelim
Ayrıca not geçeyim: Can emmesi muazzam derecede olan bir şampiyonun neden can emme potansiyelini görmezden geleyim ki? Swain denediğim zaman gözlemlerimi paylaşırım

Saldırı gücüne karşı büyü direnci sadece takım savaşlarında işe yarıyor örneğin ilk 20 dakika karşıda yetenek gücü hasarlı bir orman olmadıkça işe yaramaz. Rünlerin oyundaki etkisi başlangıç olduğunu düşünürsek 1x yetenek gücü ve cevher + kabiliyetlerle yüksek yetenek gücü ile eğer offtank çıkılacaksa zhonya ile zırh üzerine kasılarak hasarı engelleyebilir ve boşuna rün harcamaktansa gerektiği gibi kullanırsın. Yetenek gücü şampiyonunu çok kullandığım için 2 çeşit rün dizilimim var (yakında mana regen kaldırıp yerine yetenek gücü veya işlevsel birşeyler eklemeyi düşünüyorum çünkü mana sıkıntısını az çok çözmüş bulunmaktayım) saldırı gücü için zırh ve büyü direnci yerine mana yenilenmesi, yetenek gücü içinse büyü direnci ve zırh yerine mana yenilenmesi, diğer rünlerden daha faydalı oluyor.

Eşya dizilimine gelirsek haklı olabilirsin. Her Top offtank çıkmak zorunda değil fakat olabilir
Shyvana Trundle Lee Sin Jax vs. magic damagei da yüksek olan şampiyonlar. Çoğu solo top şampiyonunun ilk item Sunfire yaptığını düşünürsek bence MR AP den daha çok işe yarayacaktır.

Sayph

Senior Member

17-03-14, 18:58

Alýntý:
Molierac kullanýcýsýndan alýntý Mesajý göster
Shyvana Trundle Lee Sin Jax vs. magic damagei da yüksek olan şampiyonlar. Çoğu solo top şampiyonunun ilk item Sunfire yaptığını düşünürsek bence MR AP den daha çok işe yarayacaktır.
Bu tür şampiyonlar geldiği zaman ona göre ayar çekilebilir. Ayrıca 15 yetenek gücü 12 büyü direncinden daha fazla iş yapar bence, hele büyü nüfuzu var ise 15 (5+9*1.4) yetenek gücü olur 30 (yani hasarı artar) fakat büyü direnci 24 olmuyor
Ayrıca, bildiğim kadarıyla günateşi pelerini 50 büyü hasarı vuruyor fakat bu büyü direnci ile hasarı düşmüyor? (Tam emin değilim aslında soru olarak sorabilirim. Örneğin 250 büyü direnci varsa günateşi 50 büyü hasarı vururmu?)

NOT: Bu tür şampiyonlara direk büyü direnci veren rün yerine seviye başına artan büyü direnci bence daha mantıklı. Nedenine gelirsek; İlk 3 seviyede bu şampiyonların büyü hasarının az olduğunu düşünürsek (Lee hariç, gerçi nerf yiyecek ) 10. seviyede 12 büyü direncini tamamlamış oluyor, 18. seviyede ise 24.3. Yani sonlara doğru daha işe yarar hale geliyor fakat diğeri ise sadece başlangıç için ve başlangıçta bu şampiyonların büyü hasarı o kadar yüksek değil, 150 vuruyorsa 140 vuruyor..