Nidale support

12
Comment below rating threshold, click here to show it.

FlamingC

Senior Member

07-11-13, 23:22

Yaw normali anladımda rankedda bari yapmayın amk afkdan yakayı sıyıramazken bottaki ap nidaleyedemi söveceğim..

42Rh

Senior Member

07-11-13, 23:48

hadi ama genelde adc oynarim ve yanimda nidale oynanmasinda pek sıkıntı duymam heal,attack speed veriyor ayrıca mızrakları ile rakibe sıkıntı verebiliyor.iyi oynayan nidaleyi sıradan bi blitze tercih ederim

AnAutumnKisS

Senior Member

07-11-13, 23:53

Nidale'lara bende çok kızardım ama bigün denk geldi ben junglerken nidale. Adam harbi harbi işini yapıyodu yani. Benim baskınımda kapanı ADC'nin koşu yoluna attı ve sanırım bizim ADC de farkındaydı ki kapana basar basmaz rakip ADC, direk ultisini attı bizim caitlyn hiç düşünmeden. %60 canlı diğer ADC tek yedi. Daha ben sadece göründüm orda asist bile alamadım kendi kendilerine kestiler. Nidale kapanlarının o zamana kadar sadece hasar verip görünür kıldığını sanıyordum rakibi. Meğersem armor, mr de kırıyormuş hemde feci bir şekilde. Trundle ultisi bile onun kırdığı Armor/MR kadar çalmıyor senden. Tamam belki bir CC'si yok ama takaslarda çok fazla iş yapıyor. Nidale support olur ama support itemları ile. Nunu da slow olmasa nidale'dan farksız ama çok güzel support oluyor nunu. Özellikle baskınlarda çalıya kaçıp ulti açıp ADC'sine trible kill imkanı kazandırması çok güzel. Nidale da agresif support kısmına girebilir. Heal atıp atack speed veriyor ADC'sine ve dediğim gibi feci şekilde armor/mr alıyor. Olmaz değil olur ama bir sona değil elbette

NOT: Support'un AP kasmasına herzaman karşıyız. Morello hariç

DysquesT

Senior Member

08-11-13, 02:07

Alýntý:
AnAutumnKisS kullanýcýsýndan alýntý Mesajý göster
Nidale'lara bende çok kızardım ama bigün denk geldi ben junglerken nidale. Adam harbi harbi işini yapıyodu yani. Benim baskınımda kapanı ADC'nin koşu yoluna attı ve sanırım bizim ADC de farkındaydı ki kapana basar basmaz rakip ADC, direk ultisini attı bizim caitlyn hiç düşünmeden. %60 canlı diğer ADC tek yedi. Daha ben sadece göründüm orda asist bile alamadım kendi kendilerine kestiler. Nidale kapanlarının o zamana kadar sadece hasar verip görünür kıldığını sanıyordum rakibi. Meğersem armor, mr de kırıyormuş hemde feci bir şekilde. Trundle ultisi bile onun kırdığı Armor/MR kadar çalmıyor senden. Tamam belki bir CC'si yok ama takaslarda çok fazla iş yapıyor. Nidale support olur ama support itemları ile. Nunu da slow olmasa nidale'dan farksız ama çok güzel support oluyor nunu. Özellikle baskınlarda çalıya kaçıp ulti açıp ADC'sine trible kill imkanı kazandırması çok güzel. Nidale da agresif support kısmına girebilir. Heal atıp atack speed veriyor ADC'sine ve dediğim gibi feci şekilde armor/mr alıyor. Olmaz değil olur ama bir sona değil elbette

NOT: Support'un AP kasmasına herzaman karşıyız. Morello hariç

Amatör gözle bakılırsa takaslarda karlı çıkabilirsin.

Seninde bahsettiğin bir konu var. Kalabalık kontrol. Nidalee kesinlikle koridor safhasından sonra ölü bir support olacaktır.Tek yapman gereken koridorda çok fazla agrasif oynamamak. Farm odaklı oynamak . Nidalee support alırlarsa direk vayne kitlerim. Takasa girmeden farm yapıp takım savaşlarında yaptığı farmla takımı taşıyacak bir karakter seçerim.

Dvynn

Senior Member

08-11-13, 02:26

Ne kadar çok CC, o kadar az hasar yeme potansiyeli. Koridorda karşıya iki tane mızrak tutturmasından öte karşı tarafa uygulayabileceği kalabalık kontrolü önem taşıyor.

Takım savaşında Nidalee mızrak attı, gitti karşı takımdaki tanka vurdu. 50. Tamam bitti Nidalee'nin işi.

İtiraf: Ben de bazen Nidalee support oynuyorum, forumda gördükçe canım çekiyor.

AnAutumnKisS

Senior Member

08-11-13, 03:01

Alýntý:
DysquesT kullanýcýsýndan alýntý Mesajý göster
Amatör gözle bakılırsa takaslarda karlı çıkabilirsin.

Seninde bahsettiğin bir konu var. Kalabalık kontrol. Nidalee kesinlikle koridor safhasından sonra ölü bir support olacaktır.Tek yapman gereken koridorda çok fazla agrasif oynamamak. Farm odaklı oynamak . Nidalee support alırlarsa direk vayne kitlerim. Takasa girmeden farm yapıp takım savaşlarında yaptığı farmla takımı taşıyacak bir karakter seçerim.

Dediğim gibi elbette bir sona değil Nidale ama support olur. Nasıl soraka support oluyorsa Nidale da olur. Amatör gözle bakarsak diye birşey yok. Sen Soraka'nın supportluğuna itiraz etmiyorsan Nidale'a etmen çok saçma. Senin Nidale supportların APC görevi görüyo belliki. Mızrak attıklarına bakarsak eğer tabi. Support Nidale öyle arkada beklemez ADC'sinin yanında durur ve kapanlarını savaşın ortasına ortasına atar artık kim basarsa. 2. olarak olabildiğince ADC'sine heal atar atack speed için can için değil. Haa arada bi Q sallar ama hasar vermek için. Öyle ADC focuslanıyım da kill alıyım demez Support Nidale. Çünkü zaten hasarı çok az olur. Senin pro gözünden bakarsak eğer, senin dediğin support Nidale baya rabadonlu birşey. Biz onlara support demiyoruz amatörler olarak.

DysquesT

Senior Member

08-11-13, 03:46

Alýntý:
AnAutumnKisS kullanýcýsýndan alýntý Mesajý göster
Dediğim gibi elbette bir sona değil Nidale ama support olur. Nasıl soraka support oluyorsa Nidale da olur. Amatör gözle bakarsak diye birşey yok. Sen Soraka'nın supportluğuna itiraz etmiyorsan Nidale'a etmen çok saçma. Senin Nidale supportların APC görevi görüyo belliki. Mızrak attıklarına bakarsak eğer tabi. Support Nidale öyle arkada beklemez ADC'sinin yanında durur ve kapanlarını savaşın ortasına ortasına atar artık kim basarsa. 2. olarak olabildiğince ADC'sine heal atar atack speed için can için değil. Haa arada bi Q sallar ama hasar vermek için. Öyle ADC focuslanıyım da kill alıyım demez Support Nidale. Çünkü zaten hasarı çok az olur. Senin pro gözünden bakarsak eğer, senin dediğin support Nidale baya rabadonlu birşey. Biz onlara support demiyoruz amatörler olarak.
Sen beni yanlış anlamışsın sanırım. Ben amatör - profesyonel ayrımını başka açıdan yaptım. Yoksa lolkinge baktığımda durumumu görebilirsin.

Ama soraka ve taric hemen hemen bütün destek şampiyonlarının adc yi korumaya yönelik bir skilli var . Thresh ultisi , sona kraşendosu , zyra ultisi vs.

He nidalee support olur mu ? Bana göre olmaz ancak bi destek vasfını görüyor sonuçta dediğin gibi nunu ve sorakanında yaptığı başka bir espiri yok.

Ama adc yi koruyabileceğini düşünmüyorum.

KAYI Artun

Senior Member

08-11-13, 06:03

Bende Lux support olmaz diyenlerdendim. Semi-Supp oynayan bir Luxla karşılaştım ki adama pick ekranında "Lux supp mu :S" yazmıştım. Oyunu +15kill ve 3-4 ölümle üstüne birde yarım saatte 200 civarı farmla bitirince anladım ki Lux supp oynayanların bir kısmı batırıyor diğer kısmı da ADC sine tradelerde çok fayda sağlıyor. Orta noktalısına daha rastlamadım Nidalee supp da öyle olabilir bence ama semi-supp nidalee useless kanımca. Ne ap var ne tanklık. Tam supp nidalee mantıklı olabilir. Belki bir Iceborn la işi rakibe slow vermeye kadar da götürebilir. Belki birde Morello.

FlamingC

Senior Member

08-11-13, 09:53

abi ward yok ya valla diyorum dk 10da gözyaşıyla geziyor adamlar ona uyuz oluyorum

Gx2 Evil Omen

Member

08-11-13, 11:39

Ben support olur diyorum. Hemde en agresifinden. Tabiki oynamayı bilmek lazım. Arkadaşların dediği gibi gidipte rabaddon kasarsan nidaleye olmaz support olmazsın. wardını atıp adc ni koruduktan sonra olay biter bence. Ben nidale oynadığımda support olarak karşı takımdaki adc yi minyona yaklaştırmam kule altına hapsederim. Adam zaten farmda geri düşer arada mızrak ata ata ya base attırıyorum base atmazsada kesiyoruz adamı adc ile birlikte.

Tabiki adc de işini bilecek .

edit: En sevdiğim ikilide Nidale + Corki, Corki 6 lvl olduktan sonra gelsin killler

12