Beyler 29'um 30 olacam farmda sıkıntım var

123
Comment below rating threshold, click here to show it.

Wenceremase

Senior Member

31-08-13, 19:53

Beyler farmda karşıma çıkan takımlara oranla genelde aynı gidiorum 5 kişiden en iyi farm yapan 2-3 en kötü 4. kişi oluyorum 4 olsamda genede farm konusundada büyük sıkıntım olmuyor çünkü arada fazla fark olmuyor bir tek kennen ile iyi farm yapıyorum Q atıyorum rakip yokken e hepsinin üzerinden geçip bi w basınca çoğu minyon bende oluyor ama diğer şamplerde daha zorlanıyorum. çok agresif oynamayı seviyorum ondan kaynaklanıyor olabilir defansif oynayıncada kule altı hiç farm yapamıyorum 8 dakikada 25-35 farm yapıyorum yetersiz gibi geliyor derecelide nasıl olucak ayrıca oyun sonlarına dogru 120(30dk 35 dk süren bir oyunda) farm iyimi _? adamlar tbf de felan 200 300 görüyorum korkuyorum o yüzden mesela draven alıyorum kolay balta yakala Q farm yap felan ama diğerlerinde brand gibi mana sıkıntısı fzla çekmeyen çok op ve tf lerdede ultisiyle iş gören bir şamp farmım diğerlerine göre 30-40 az olsa bile karşıya işkence çektirebiliyorum lissandra oda iyi farm yapıyor bir e atıyorum rakip varsa Q yoksa bi W farmın büyük yüzdesi bende ama onlar dışında cogu şampde farmım berbat kısa özet ne önerirsiniz farm yaparken diyolarki sen minyon dalma son vurusu kokla felan o zamnda adamlar beni kuleye yitiyor ben kendi minyonlarım arsında sürekli rakibi dürtüyorum arada ise canı az olnlara ufak tefek vurşlar yapıyorum bu auto saldırı bozuyor işimi bazen dalmak istemiyorum boş kalınca birden dalıyor bunu kapatırsam en az 20 farm artabilir bunu kapatabilirmiyim ayrıca ne önerirsiniz başka yolu var mı agresif oyun için farm taktiği ?

manifolde

Senior Member

31-08-13, 19:59

ben 10dkda 70 farm yapıyorum. bu bana yetersiz geliyor. Tek başıma oyun açıyorum botsuz. hergün farm alıştırması yapıyorum. Yararı oluyor bende 4 5 ay önce senin gibiydim. 10dkda 90 farma çıktığımda başlıcam dereceli oyunlara

seninki felaket . 10.dkda 114 adet minyon gelmiş oluyor ve sen 30 tane alabiliyorsun . çok düşük dereceliye başlama . yok ben kill alıyorum farma gerek yok deme bronz 5 düşersin o farmla

Rhegar Targaryen

Junior Member

31-08-13, 20:01

Last hit yap. Senin anlattıklarına göre mesela karsı rakipi baseye gönderdikten sonra skillerinle farm alıyorsun ? Öyle olmaz işte güzel kardeşim, bırak minyonların dalsın sonra sen canı az olanlara last hit yap. Kule altına adam ittiriyo diye korkma bence bu daha iyi. Hem daha güvenli last hit yaparsın, bide Junglen daha rahat gang gelir. 8 dakikada 30 farm gerçekten kötü kendine bi sınır koy mesela dk 10 da 80 dk 20 de 180 farm. Özel oyunda last hit yaparak kendini geliştir bunun için adc alabilirsin.

makaramus

Tamirci

31-08-13, 20:04

kardeşim turnuvadaki farm sayını boşver onlar oraya gitmeden önce günde 4 saat sadece farm çalışıyorlar
evet oyunun en önemli bölümü bu minyonlar... iğrenç bücürler ufak tefekler ama çok etkililer 3 tür farm vardır
1)Kule altı farm:Genellikle nasus gibi karakterler bunu rahat yapar. Kuleye yakın oranda hasar vurabildikleri için son vuruşu ender olarak ıskalarlar
2)Orta alanda farm:Bunu savunma ağırlıklı fakat kule altı rahat son vuruş yapamayan karakterler tercih eder. mesela nidalee kule altında farm yapmak 6 değilseniz eziyettir Bu stil poke(dürtme) karakterlerine en uygundur
3)ittirerek farm yapanlar:Bu koridorda sürekli saldırı yapan karakterlere uygun bir harakettir. Mesela irelia ve aatrox saldırı yaparak can yeniledikleri için sürekli minyon ittirirler. Bu karakterler kule altı minyon kesmek için menzilli ufak bedelli yetenekleri olur. ayrıca kaçış için 1 yetenekleride olur genelde.
sana tavsiyem önce hangi karakterle nasıl oynadığını bulman sonra özel oyun kurup her minyona sadece 1 kere vurarak kesmeye çalışman

Wenceremase

Senior Member

31-08-13, 20:07

Alýntý:
manifolde kullanýcýsýndan alýntý Mesajý göster
ben 10dkda 70 farm yapıyorum. bu bana yetersiz geliyor. Tek başıma oyun açıyorum botsuz. hergün farm alıştırması yapıyorum. Yararı oluyor bende 4 5 ay önce senin gibiydim. 10dkda 90 farma çıktığımda başlıcam dereceli oyunlara

seninki felaket . 10.dkda 114 adet minyon gelmiş oluyor ve sen 30 tane alabiliyorsun . çok düşük dereceliye başlama . yok ben kill alıyorum farma gerek yok deme bronz 5 düşersin o farmla
Ya belkide fazla farm yapıyorumdur aklıma gelmedi oyunda değilim şuan normal oyunlarda gerçekten severek ve iyi oynadıgım şampler alınca çok farklı oyunlar çıkartıyorum birşey önerirsen sevinirm farm konusunda iyiye gidiceğime inanıyorum şuan iyi sayılmasamda kötü olmadıgdanda eminim cünkü kötü olsaydım nooblarla bile oynarken 1-0-4/8-12-14/ 7/9/8 oynamazdım ya şuan saydıgım skorlar bile berbat ama nooblardan oluşan bir takım için hiç fena değil (saydıklarımın hiçbiri adc değil) karşımda 30 lvler de oluyor bol bol 28ken 30 ken gördüm 30 lvl olup ark listemde takım kurarak oynadıklrım vs vs adamlara bakıyorum benden farklı kalır bir yanları yok taktik versen daha çok işime yarayabilir sağolasın botlara karşı farm rekorumu denicem 20 dk süre içinde teşekkürler iyi akşamlar

Wenceremase

Senior Member

31-08-13, 20:11

Alýntý:
Anderas1 kullanýcýsýndan alýntý Mesajý göster
Last hit yap. Senin anlattıklarına göre mesela karsı rakipi baseye gönderdikten sonra skillerinle farm alıyorsun ? Öyle olmaz işte güzel kardeşim, bırak minyonların dalsın sonra sen canı az olanlara last hit yap. Kule altına adam ittiriyo diye korkma bence bu daha iyi. Hem daha güvenli last hit yaparsın, bide Junglen daha rahat gang gelir. 8 dakikada 30 farm gerçekten kötü kendine bi sınır koy mesela dk 10 da 80 dk 20 de 180 farm. Özel oyunda last hit yaparak kendini geliştir bunun için adc alabilirsin.
ya kardeş gerçekten o aouto saldırı bozuyor öyle oynarken son vurusları kacırıyorum nedense agresif oyunla killde alıyorum genelde karşıda 2-1 olunca senin dedigin tarz oynuorum bazen nrml oyunda jungle yapmıyor karşı takım bu auto atack 'ı bozamazmıyım peki ?

Wenceremase

Senior Member

31-08-13, 20:15

Alýntý:
makaramus kullanýcýsýndan alýntý Mesajý göster
kardeşim turnuvadaki farm sayını boşver onlar oraya gitmeden önce günde 4 saat sadece farm çalışıyorlar
evet oyunun en önemli bölümü bu minyonlar... iğrenç bücürler ufak tefekler ama çok etkililer 3 tür farm vardır
1)Kule altı farm:Genellikle nasus gibi karakterler bunu rahat yapar. Kuleye yakın oranda hasar vurabildikleri için son vuruşu ender olarak ıskalarlar
2)Orta alanda farm:Bunu savunma ağırlıklı fakat kule altı rahat son vuruş yapamayan karakterler tercih eder. mesela nidalee kule altında farm yapmak 6 değilseniz eziyettir Bu stil poke(dürtme) karakterlerine en uygundur
3)ittirerek farm yapanlar:Bu koridorda sürekli saldırı yapan karakterlere uygun bir harakettir. Mesela irelia ve aatrox saldırı yaparak can yeniledikleri için sürekli minyon ittirirler. Bu karakterler kule altı minyon kesmek için menzilli ufak bedelli yetenekleri olur. ayrıca kaçış için 1 yetenekleride olur genelde.
sana tavsiyem önce hangi karakterle nasıl oynadığını bulman sonra özel oyun kurup her minyona sadece 1 kere vurarak kesmeye çalışman
bendede kennen var e yi basıyor bücür hobaa kulenin altındayım genelde dedigim gibi agresif oyniyan şamplar var %25 kule altında oluyorum %40 karşıda %35 ortada geçiyor son vuruslar çok denedim öyle yapmayı auto atack yüzünden dalmak istemedigime dalıyorum sonrasında tam vuracam diyorum bende son vurus diyorum o sırada coktan vurmusum bile kenneni söylememin nedeni cogu oynadıgım şampın ona benzemesi (e skili hariç tabiki

imaSMURF

Senior Member

31-08-13, 20:18

bak burada kaç dkda en fazla kaç cs alabilirsin tablosu var, buna nekadar yaklaşırsan okadar iyi(30 dk da 120 çok az, 240-260 olması lazım.)http://images2.wikia.nocookie.net/__...reep_Score.png

Diğer seçenekler den "ototmatik hedef al" ı kaparsan sadece sen hedef gösterdiğinde atış yapar yada oto atağı durdurmak istersen "s" tuşuna basa bilirsin.

Wenceremase

Senior Member

31-08-13, 20:35

Alýntý:
imaSMURF kullanýcýsýndan alýntý Mesajý göster
bak burada kaç dkda en fazla kaç cs alabilirsin tablosu var, buna nekadar yaklaşırsan okadar iyi(30 dk da 120 çok az, 240-260 olması lazım.)http://images2.wikia.nocookie.net/__...reep_Score.png

Diğer seçenekler den "ototmatik hedef al" ı kaparsan sadece sen hedef gösterdiğinde atış yapar yada oto atağı durdurmak istersen "s" tuşuna basa bilirsin.
Saol kardeş büyüksün

CT Crystal

Member

31-08-13, 20:36

Şu konu yararına olacaktır.

http://forums.tr.leagueoflegends.com...ead.php?t=2385

123