Forum Arşivlerine hoş geldin!

Panolara geçtik diye yılların dijital birikimini, tonlarca baytlık muhabbetleri kaldırıp atacak değiliz ya? Eski forumlarda kalan her şeyi gezintiye ve kopyalamaya açık bir şekilde burada tutuyoruz. Eski şampiyonlar hakkındaki tanıtım yazılarından tut, DP'nin maç saatinin seksen farklı şekilde sorulduğu konulara; panolar yerini alana kadar forumda yazılıp çizilmiş ne varsa burada bulabilirsin. İşin bittiğinde, istersen yeni panolara geçip League of Legends hakkında dönen son yorum, tartışma ve konulara kaldığın yerden devam edebilirsin.

PANOLAR'A GİT

ADC Hero Tavsiyesi

Comment below rating threshold, click here to show it.

Triarii

Junior Member

08-27-2013

League of legends da yeniyim.Sevdiğim hero tarzı adc oldu.Bir adc herosunda aradığım özellikler şöyle;

1-Kaçma skilli bulunsun veya kaçmama yardımcı olacak etkili bir skill bulunsun.
2-Early ve late kısımlarında etkili olabilsin yada ilk 6 leveldan sonra etkili olabilmeye başlasın

Şuan ashe ile oynuyorum.Tristana ile başka bir sunucuda deneyimim olmuştu ve de onda gayet iyiydim zaten aradığım özelliklerin bir çoğu Tristanada var.Örneğin w skilli ile kaçabiliyoruz mid game hariç diğer kısımlarda baya etkili olduğunu düşünüyorum ama yeni bir hero istediğim için şimdilik almayı düşünmüyorum .Turnuvalarda adc olarak oynayan çoğu kişinin tercihi caitlyn ve vayne yönünde oluyor.İşte bu kısımda da bazı sorularım oluyor.

1-Caitlyn ve Vayne neden bu kadar çok favori olarak seçiliyor?
2-Caitlyn ve Vayne'i -oyuna yeni başlamış olmamı da göz önünde bulundurursak- IP biriktirip almam mantıklı olur mu?
3-Bu aralar Corki dikkatimi çekmeye başladı ama birçok dereceli maçlarda tercih edilmemesi de beni biraz korkuttu açıkçası.Sizce nasıl bir hero? Aradığım kriterlere uygun mu?

FearlessFighteR

Senior Member

08-27-2013

Alýntý:
Triarii:
League of legends da yeniyim.Sevdiğim hero tarzı adc oldu.Bir adc herosunda aradığım özellikler şöyle;

2-Early ve late kısımlarında etkili olabilsin yada ilk 6 leveldan sonra etkili olabilmeye başlasın

Şuan ashe ile oynuyorum.Tristana ile başka bir sunucuda deneyimim olmuştu ve de onda gayet iyiydim zaten aradığım özelliklerin bir çoğu Tristanada var.Örneğin w skilli ile kaçabiliyoruz mid game hariç diğer kısımlarda baya etkili olduğunu düşünüyorum ama yeni bir hero istediğim için şimdilik almayı düşünmüyorum .Turnuvalarda adc olarak oynayan çoğu kişinin tercihi caitlyn ve vayne yönünde oluyor.İşte bu kısımda da bazı sorularım oluyor.

2-Caitlyn ve Vayne'i -oyuna yeni başlamış olmamı da göz önünde bulundurursak- IP biriktirip almam mantıklı olur mu?
3-Bu aralar Corki dikkatimi çekmeye başladı ama birçok dereceli maçlarda tercih edilmemesi de beni biraz korkuttu açıkçası.Sizce nasıl bir hero? Aradığım kriterlere uygun mu?

Kesinlikle vayne oneririm cok atik biri skillerden kacabilir hem kacma skili ve uygun yerde kullanildiginda sersemletme skili bile var oyunun butun safhasinda cok guclu bi karakter alabilirsin sonucta yenisin . Catlyn da duvarlardan gecebilen bir kacis skili ve 1 k ultisi var bitirici ve uzun menzilli bir ulto. Corki pek guzel degil oynarsin sonra canin sklr ama vayne eylenceli .

Hetfield

Senior Member

08-28-2013

Kendini idare edecek bi kaç hero bulduysan biriktir . Yeniysen masterı al iyi adc dir kill ihtiyacını giderir aradıgın özelliklere pek sahip olmasa da o ikisi seni idare eder sanırım bu arada sende para biriktirirsin ve ben vayne öneririm varus da iyi ama sade e yavaşlatıyo yani kaçıs mekanizması yok sana vayne iyi gelecektir bi de twitch var onun da kaçış mekanizması varmı nasıl bilmiyorum ama çok iyi herodur alıcam bende corki ye gelince bırak yerinde dursun o

HeLLFeVeRoHa

Junior Member

10-21-2013

Quinn tavsiye ederim.insanken e skili vurkaci vurdugunda rakip yavaslar.kus oldugunda zqten harwkry hizin600 falsm oluyo

Olympous

Junior Member

10-22-2013

Alýntý:
Triarii:

Eğer skillshot konusunda iyiysen kesinlikle Ezreal tavsiyemdir . TForce iteminin yeni pasifi sayesinde Corki kadar güçlü denilebilir . Fakat SkillShot konusunda dememi dikkate almalısın .

Caitlyn ve Vayne konusuna gelecek olursak, yeni başladığın için Vayne almamalısın oyun başında çok ezilirsin . Caitlyn gayet güzel bir şampiyon . Çok güzel dürtme yeteneklerine sahip .

wDarkValkyrie

Junior Member

10-31-2013

Öncelikle league of legends a hos geldin. Olympous arkadasima katiliyorum ezreal gercekten de cok iyi bir adc ve aradigin ozelliklerin hepsi bulunuyor mesele "e" skill i iyi yerde kullanilirsa gercektende kacmaya baya yariyor ayrica "w" skill i de takim arkadasina hareket hizi kazandiriyor bu sayede lanenize atilan bir gang dan rahatlikla kurtulabilirsiniz. Vayne'e gelecek olursak, vayne gercekten de kullanilmasi o kadar kolay olmayan ama kullanildiginda da oyunu cevirebilecek bir hero ama yeni basladigin icin sana varus ve caitlyn i oneririm cabuk ogrenilen herolardir bunlar ve gayet etkilidirler. Aklina takilan her hangi bir aoru olursa biz her zaman sana yardim ederiz bu sadece bir oyun degil bu bir dunya ve bu dunyaya hos geldin kardesim

qerva

Junior Member

01-28-2014

Bende varus veya cait almayi dusunuyorm hangisini alsam acaba cvp verirsenz sevnirim bide draven iyimidir zormudur cvp pls

canokano

Junior Member

01-30-2014

draven kasarsan ve q suyla attığın baltaları geri tutarsan rahat oyun taşırsın

Aymit

Member

01-31-2014

cait al kardeşim range uzun o yüzden rahat oynarsın skill shotlarıda rahat öğrenirsin

KindLessZero

Junior Member

02-02-2014

Tabikide Lucian veya Ezreal Alabilrsin.Ama Ben Lucian Almanı Tercih Ederim.Lucian hem rakibi dürtme hemde vur kaç oyun açısı taşır.Sklilleri rakibi dürtme,kaçma ve ultisi sayesinde belirli mesafedeki rakiplerin canını kolay bir şekilde indirmeni sağlar.Şimdi diğiceksin Ezrealin haraketlerinin bekleme süreleri çok az ve ultisi harita boyunca gidebilir.Ama tanık olduğum bir olaydan söylicem Ezreal hasar verme açısından yüksek olsada sadece destek karakteryile üçte üç yaparsın.(ks atılarak üçte üçler sayılmaz)Ve tank gibi zırh kasmış karakterleri rahat alamassın.Ama Lucian Her Karakteri Uyum Sağlamana ve rahat bir şekilde kil almana yarar.Çünkü ultisi tek atımlık değildir ve sürekli hasar türündendir.VeBunu Okuyunca Lucian aldın dielim,ulti minyonalra çarpıyor diye ititraz etsen kahsızsın.Çünkü lucianın ultisi minyonalra daha çok hasar verir bu sayede minyona çarpa efekti kaybolur.Eğer okuduysan sağol umarım yardımım dokunmuştur. İyi Lol`ler