Forum Arşivlerine hoş geldin!

Panolara geçtik diye yılların dijital birikimini, tonlarca baytlık muhabbetleri kaldırıp atacak değiliz ya? Eski forumlarda kalan her şeyi gezintiye ve kopyalamaya açık bir şekilde burada tutuyoruz. Eski şampiyonlar hakkındaki tanıtım yazılarından tut, DP'nin maç saatinin seksen farklı şekilde sorulduğu konulara; panolar yerini alana kadar forumda yazılıp çizilmiş ne varsa burada bulabilirsin. İşin bittiğinde, istersen yeni panolara geçip League of Legends hakkında dönen son yorum, tartışma ve konulara kaldığın yerden devam edebilirsin.

PANOLAR'A GİT


Forumlarımızda Uyulması Gereken Davranış Kuralları!

1
Comment below rating threshold, click here to show it.

Riot BayE

Halka İlişkiler ve Topluluk Yöneticisi

11-29-2012

Merhaba sihirdarlar,

Başlık açarken ve cevap atarken aşağıdaki genel kuralları dikkate alırsanız, hem League of Legends forumlarını çiçek gibi yapmış olursunuz, hem de bizim sopalarımız hep abamızın altında kalır.

Nasıl davranışları “örnek davranış” kabul ettiğimizi görmek için, birkaç dakika vakit ayırıp Sihirdar Kanunu (http://tr.leagueoflegends.com/tr/articles/The_Summoners_Code)’nu okursanız çok seviniriz. Sihirdar Kanunu’na uymayan başlıkları kapıyoruz, siliyoruz ya da taşıyoruz.

Foruma yazarken şunlar aklınızın bir köşesinde dursun:

1. Konudan sapma, yapıcı ol
• Başlıkların konusu belli olmalı ve bu konu yapıcı bir şekilde tartışılmalı. Başlığa gelen cevaplar da, başlığın tutarlılığının bozulmaması için yapıcı olmalı. Konuyla ilgili daha geniş bilgi vermeden, başlığı sadece yukarıda tutmak için bir şeyler yazmak yapıcı bir davranış değil.

2. Forumun tek bölümü Genel Tartışma değil
• Genel Tartışma bölümünün trafiği epey yoğun, bu yüzden açtığınız başlıklar gözden kaçabilir. Yazmadan önce, başlığın başka bir bölüme daha uygun olup olmadığını iyice düşünün.

3. Saldırmak ve suçlamada bulunmak yok.
• Neden olduğu fark etmez, forumda başka bir oyuncuya saldırmak kabul edilemez bir davranıştır. Başka oyuncuları oyundan çıktı, hile yaptı, kötü oynadı vb. iddialara forumda şikayet etmek de buna dahil.

4. Küfre ve saygısız davranışlara göz yumulmayacaktır.

•Lütfen oyuncu arkadaşlarınıza ve Riotçulara, kendinize gösterilmesini istediğiniz saygıyı gösterin. Oyuncu topluluğunun üyelerine kötü davranmak cezaya tabidir.

5. Oyuncuları Rapor Etmek
• Oyuncuların kurallara uymayan davranışlarını duyurmanın yeri forum değil, lütfen bu işi burada yapmayın.
• Takdirle ilgili sorular için, Bilgi Tabanı’ndan Takdir Sistemi makalelerine bakabilirsiniz: --> http://support.leagueoflegends.com/forums/21349002-takdir-sistemi-sss

6. Mesaj Puanlama Sistemi
• Forumlardaki her mesaj, puanlama sistemine dahildir. Oyuncular bu sistemi faydalı tartışmaları ödüllendirmekte, faydasız mesajlara ve yorumlara dikkat çekmekte kullanabilir. Her mesajın sonunda, sağ alt köşede, kırmızı bir “aşağı dönük başparmak” ve yeşil bir “yukarı dönük başparmak” simgesi vardır. Mesajı beğenmediyseniz kırmızıya, beğendiyseniz yeşile basın.
• Bir başlığın açılışında yazılan ilk mesaj çok fazla kırmızı oy alırsa başlık otomatik olarak kapatılır. Bir mesaj çok fazla kırmızı oy alırsa başlıktan otomatik olarak gizlenir.

7. Yorumlarınız
• Bu konu kilitli; ama burada yazanlar hakkında bizimle bağlantıya geçmek isterseniz [email]iletisim@riotgames.com[/email]'a e-posta gönderebilir ya da oyuncu destek birimine başvurabilirsiniz.


Forumlarımız siz sihirdaların değerli fikirlerini ve yorumlarını bekliyor. Adalet Meydanlarının ışığını forumlarımızda hep beraber yayalım!


1