Adc rün dizilimi

123
Comment below rating threshold, click here to show it.

KaraKecili

Senior Member

23-08-13, 17:27

İyi günler arkadaşlar ben rün dizilimi yapmayı planlıyorum yalnız kafama takılan bişey var
cevherler yani büyük rünler konusunda
mesela 3 tane büyük ad rünü alırsam her biri 2.25 hasar toplamda +6.75 ad yapıyor. onun yerine zırh delme alsam büyüklerden her biri +2.56 zır delme veriyor toplamda 7,68 zır delme olacak yani +7,68 ad olacak bu konuda bilgili olan arkadaşlar bi yol gösterebilir mi ve adc rün dizilimini tamamıyla nasıl yaptığını yazabilir mi ? sağolun şimdiden.

EDİT: 9 tane kırmızı mührü de zırh delme alabilirim ad olarak katkı sağlar mı var mı deneyen ? yada bilgisi olan

Buggyie

Senior Member

23-08-13, 17:40

zırh delme = hasar değildir. Zırh ve büyü direnci (miktarına bağlı olarak) gelen hasarı yüzdelik azaltır.
Grafiği: http://www.strategyzero.com/images/A...rMRDRGraph.png

Not: Google sağolsun önüme gelen ilk resmi aldım. Sonradan değiştirildiyse bilemem . Bir araştır yani .

KaraKecili

Senior Member

23-08-13, 17:44

buggyie sağol cevabın için yalnız kafamı karıştırdın zırh delme ile rakibin zırhını yok saymıyormuyuz ? örneğin rakibin zırhı 30 ise bizde normalde 100 vuruyorsak düz atakla 30 zırhı olan adama 70 vuruyoruz değil mi ? , zırh delmemiz var diyelim +10 zırh delme o zaman adama 70 değilde 80 vurmuyormuyuz ? fotoğraf açılmıyor bu arada

Buggyie

Senior Member

23-08-13, 17:53

Tam olarak öyle işlemiyor. Örneğin bir kişide 20 zırh varsa gelen hasarı 20 azaltacak demek değildir. Gelen hasarı yüzdelik olarak azaltır (%15 civarı azaltıyordu sanırım).

Sende zırh delme varsa (10 zırh delmen var diyelim) 20 zırhı olan bir adama karşı 10 zırhı varmış gibi vurursun. 10 zırh sanırım %9 civarı bir hasar engeller. Vaktin varsa internette araştır çünkü uzun bir konu aslında.

Edit: Foto bende açılıyor ama sana alınan sayfanın linkini de atayım; Link

fateboy

Senior Member

23-08-13, 18:05

Ben daha basit şekilde açıklayayım. Matematiğine girmeden.

Skilleri AD vuran şampiyonlara (zed, khazix, talon...) armorpen rünleri alırsın. Hem base AD yüksektir. Hem de skiller de yüksek damage yapar. Bu yüzden daha çok AD yerine armorpen çok mantıklı çünkü AD zaten iyi.

ADCler için de graves, MF, draven armorpenden çok faydalanır. Skiller AD vurduğu için.

Diğer ADClerin AD değerleri biraz düşüktür. Last hit zor yaparsın mesela. Onlara AD rünleri daha iyi gider. Last hiti kolay yaparsın. Skill yerine basic attacklara katkısı olur.

KaraKecili

Senior Member

23-08-13, 19:01

anladım sağolun zırh delme al diyorsunuz yani

gobeklimarul

Senior Member

23-08-13, 19:15

armor pen = daha iyi trade + mid/late game
flat ad = daha iyi last hit
en özeti.

Failbomber

Junior Member

23-08-13, 21:36

Morlar(Büyükler için %2 Lifesteal(türkçesini bilen çevirsin)) 9 red flat ad 9 yellow flat armor 9 blue magic res per level derim.

fateboy

Senior Member

24-08-13, 00:15

Büyüklerin hepsini lifesteal yapma. Genelde 2 tanesi lifesteal yapılır 1 tanesi AD yapılır.

Öyle yaparsan %4 lifesteal + doran blade başlarsan her vuruşta 10 canın geri doluyor. Oyun başı potsuz başlamak için.

Üçünü de lifesteal yaptım hiç faydasını göremedim keşke almasaydım dedim 2010 ip veriyorsun tanesine.

MasterImpact

Member

24-08-13, 00:23

ADC için cevherleri lifesteal alman daha uygun

123