Shyvana item dizilimi?

Comment below rating threshold, click here to show it.

Erak Starfollowe

Junior Member

01-08-13, 19:47

Beyler ben bu heroyu çok sevdim fakat hangi eşyaları dizerim bilmiyorum ne dizmeliyim?

Nyx eNochian

Member

15-08-13, 03:28

Off tank gidebilirsin ya da full tank gidebilirsin. Tercihim (eğer jungle dönüyorsan) öncelikle jungle itemini bitirmen ardından biraz tanklaşmak için donmuş balyoz. Daha sonra kara balta gibi zırh delici bir item ve geri kalan tüm boşlukları karşı takıma göre takımına yardımcı olabileceğin tank eşyaları ile donatman. Eğer full agresif oynamak istiyorsan ( ki akıl kârı değildir) vahşi hydra'ya kadar yolu var buildinin.

vots

Senior Member

15-08-13, 10:00

donmuş balyoz yavaşlatma için;
shyvanada ciddi bi yavaslatma etkisi-stun yok ve sadece hızıda yeterli olmaz fightı devam ettirmek için yada gank attığın koridordaki şampiyonada avantaj sağlıyabilmek için.birde eşyanın verdiği hp de çok önemli tabi
aklın sonu; saldırı hızı için;
shyvana nın bazı skilleri(q ve ulti) normal vuruş yaptıkça bekleme sürelerinde azalma olur(ultinin durumu biraz daha farklı ama aynı kapıya çıkar) ayrıca w skillde normal vuruş yapmakdan etkilenir ve skillin aktif süresi uzar.çok önemli bir yanıda, her normal vuruşta büyü hasarı vermesi

yukardaki 2 eşya neredeyse şart oğlu şart
bunlardan sonra duruma göre değişir alağın eşyalar
alttakiler gibi örnekler olabilir.
mahvolmuş kralın kılıcı; daha fazla hasar, saldırı hızı, can çalma ve ayrıca rakibin hpsinin %5 vurduğu için(o anki hpsinin %5 i), hp üstü tankları eritmek için süper..eşyanın aktif edilen özelliğide bir numara yapıyor onu
randuin alameti; ekstra can ve armor için.. aktif özelliğide süper
demir solari; bu eşya ormanda iken randuin önce alınabilir takım için ama eskisi kadar populer degil-değiştirildikden sonra.
antik golem; ormanda çok tercih ediliyor.500 hp, orman için dhaa hızlı farm ve bekleme sürelerinde %10 azalma çok iyi iş görür (rakipde fazla ad şampiyon varsa armor bot alınmalı.. işte ozaman sıvışma özelliği sayesinde bu eşya daha çok öne çıkayor)
güneş pelerini; daha tank olmak için.ayrıca pasif 40 büyü dmg ki shyvana gibi offtank şampiyonlar uzun süre ayakda kaldığı için fight sırasında, hatırı sayılır bi hasar verebilir.
kara balta; hasar, zırf delme, ekstra can ve bekleme süresinde azalma.
vahşi hydra; hasar için.. tf de birbirine yakın olan rakiplere daha fazla hasar vermek için. ama ben çok tercih etmem
warmog; 1000 can.. suikasci degil sonucunda shyvana!
koruyucu melek; eşyayı anlatmaya gerek yok. hoş tanklarda çok tercih edilmez ama duruma göre bence alınabilir.

bunlar shyvanada kullanılabilir ve belki bi kaç eşya daha eklenebilir (üçlü güç gibi)

ama en iyi tank ve hasar veren shyvana build
donmuş balyoz
aklın sonu
mr bot yada armor bot(armor bot alınacaksa sıvışma özelliği veren başka bi eşya muhakkak tercih edilmeli..tabi rakipde güclü stun veya slow etkileri çoksa)
randuin alameti
koruyucu melek (warmog da olabilir..yada başka defansif bi item.. yada duruma göre offansif)

gözden kaçmaması gerek şey
sıvışma özellikli eşyaların birbirini stacklamaması.. yani mr bot ile antik golem alırsan, sadece biriin verdiği %35 sıvışmayı kazanırsın

ayrıca shyvana için masteries ve runeslarda fantazi yapmak mümkün
çünkü shyvana ult hariç skilleri ad den etkilenir ama w ve e skill büyü hasarı verir..
enteresan tasarlanmış bi şampiyon shyvana

FearlessFighteR

Senior Member

09-09-13, 12:20

Alýntý:
Erak Starfollowe kullanýcýsýndan alýntý Mesajý göster
Beyler ben bu heroyu çok sevdim fakat hangi eşyaları dizerim bilmiyorum ne dizmeliyim?
merkur adimlari aklin sonu wahsi hidra koruyucu melek gunatesi pelerini

Aresbaba

Junior Member

06-07-14, 01:02

güçlü olmak istiyorsan a.m.k kılıcı sonra onu ebedi kılıca çevir böyle yap işte kanasusamış filan al +1000 can veren zırhı al al işte artık ççok güçlüsün