Oyun çok Kasıyor (FPS Sorunu)

Comment below rating threshold, click here to show it.

AlpG

Member

19-06-13, 16:39

Merhaba,

Normalde kasmıyor oyun ama biz video çekiyoruz ve çekerken çok kötü kasıyor. Anlamadığım bilgisayarımın özellikleri çokta kötü değil. Neden kasıyor ? Onun dışında slender : Arrival gibi oyunlarda özelliklerini 0'a çekiyorum anca öyle kasmıyor. O da çok kötü oluyor. Napabilirim yeni kasamı alsam yoksa özelliklerinimi değiştirsem. Özelliklerim :

Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2180 @ 2.00GHz 2.00 GHz
Yüklü Bellek (RAM): 3,00GB (3072MB RAM)
Disk belleği dosyası : 1628MB kullanıldı, 4512MB kullanılabilir
Sistem Türü : 32bit İşletim sistemi
DirectX Sürümü : DirectX 11

Ekran :
NVIDIA GeForce 210
Dac türü : Integrated RAMDAC
Yaklaşık top bellek : 2258MB
Geçerli görüntü modu : 1920 x 1080 (32 bit) (60hz)

Bide şunu buldum.
Ayrılmış video belleği : 1024MB
Paylaşılan Sistem belleği : 1279MB

bu kadar. Kötümü sizce yoksa sorun başkamı ?

Jaschua

Junior Member

19-06-13, 16:55

Merhaba

Aynı sorun bendede vardı şöyle bi çözüm buldum.

Oyunun görüntü kalitesini yüksekden ortaya düşürdüm ve gölgeyi tamamen kaldırdım şuan donmadan oynayabiliyorum .

AlpG

Member

19-06-13, 16:57

Benım zaten hiç kasma olmaz fps 30-40larda ama video çekerken 10-15 oluyor acaip kasıyor.

Jaschua

Junior Member

19-06-13, 16:59

Ekran kartın 64 bit tahminimce ondan olabilir.

achi

Senior Member

19-06-13, 17:04

işlemcin eski kardeşim yaklaşık 5-6 sene önce cıkan bir işlemci.çift çekirdeği var fakat her bir çekirden 1.00 ghz.2.00 ghz tek çekirdek kullanmak çok daha mantıklıdır 2,00ghz çift cekirdek kullanmaktan.ekran kartı fena değil .eğer windows xp kullanıyorsan en az window 7 pro kullanmanı tavsiye ederim xp çift çekirdek işlemcilerde verim alamadığın gibi en fazla directx 9 destekler.eğer maddi durumun iyiyse işlemcini değiştirmen yetecektir kanatimce.intel i3 güzel bi işlemcidir hemde ucuz

thedelacroix

Senior Member

19-06-13, 17:05

Kanımca kullandığın video kayıt programı çok ağır.
40 fps ile oynayabiliyorum. Skype açınca 8 fpsye düşüyor ki oynatmıyor. Çözümü tüm özellikleri düşürüp bir boost programı kullanmakta buldum. Video çekerken böyle birşey yapabilirsin. Ancak indirdiğin boost programını taratmadan kurma.

AlpG

Member

19-06-13, 17:13

Aslında windows 8 cdsi var yükleyebilirmyiim bilmiyorum Leptoptan gelen. Maddi durumum iyi Allah'a şükür. Bakıcaz artık sorucam bir bilgisayarcıya.