Büyü Nüfuzu tam olarak nedir?

12
Comment below rating threshold, click here to show it.

Cunda

Senior Member

20-10-12, 01:25

Başlıkta da anlaşılıyor. Yetenek Gücü gereken bir şampiyona bu item kasılır diye duydum sebebi nedir? ne işe yarar bu rün için??

Selithena

Member

20-10-12, 02:05

Hocam büyü nüfuzu, aldığın zaman, Türkiye de olan "BÜYÜ" ilçesinin nüfusu artıyor.....

Vidocqs

Senior Member

20-10-12, 02:28

Alýntý:
Selithena kullanýcýsýndan alýntý Mesajý göster
Hocam büyü nüfuzu, aldığın zaman, Türkiye de olan "BÜYÜ" ilçesinin nüfusu artıyor.....
dalga geçilcek birşey değil ..

Büyü nüfuzu karşıdakinin büyü direncini kırmaya yarar yani yeteneklerinin daha fazla hasar vermesini sağlar

Selithena

Member

20-10-12, 02:43

Abicim ben halen ingilizce oynuyorum,çevirdim oyunun dilini; Büyü nufuzu,müfuzu anlamam ben
bak mis gibi açıklama sana "Magic Penetration"

Bunu da anlamıyorsan senin işin ne bu oyunda arkadaş? git ilkokul 1 den başla okula.... -_-

Ya öyle bir çevirmişlerki item bulunmuyor oyunda, arkadaş bir item build anlatıyor türkçe bana, sanırsın cüneyt arkın filmi.....

Jellâl

Member

20-10-12, 04:36

Büyü nufuzu=Magic penetration. Rakibin Magic resistini(büyü direnci) düsürür

Aldigin itemlerdeki magic pen ozellikleri asagidaki siraya gore işler.

1-Düz büyü direnci silme (magic resistance reduction) (Cehennem Asası,abyssal scepter...Soraka Q...gibi)
2-% büyü direnci silme (Trundle'in ultisi)
3-Düz büyü nüfüzü (Magic penetration) (Sorcerer's Shoes(Sihirbazın Pabuçları))
4-% büyü nüfüzü(Void Staff,(Hiçlik Değneği))

Bu siraya gore hesaplayarak rakip takima gore itemlerini alabilirsin.Fakat Büyü nüfüsü,Rakibin Büyü direncini eksi(-)'ye dusurmez,büyü direnci silme dusurur(magic resistance reduction).Yani karsindakinin büyü direnci kadar,büyü nüfüzü alirsan ve uzerine büyü direnci silme'yi de eklersen,skilin uzerinde yazan damage'ten daha fazla damage vurabilirsin.Kısacasi büyü nufuzu'da buyu direnci silmede vurdugun damage'i arttirir.

Jamesanity

Member

20-10-12, 04:50

Kısaca şöyle diyelim adamın

100 Büyü direnci var.

Sen bu itemi alınca o %40 büyü nufuzu buna yarıor = 100-40= 60 büyü direnci kalıyor adamda.

200 ise 80 vs. vs. diğe devam eder ve büyücüler için önemli bir itemdir çünkü oyun sonu herkezde yüksek büyü drenci olur.

Selithena

Member

20-10-12, 20:03

Rünlerin üzerine öyle bir yazmışlar ki neyin ne yaptığı belli değil

Tüm oyuncular gelip soruyor bu nedir şu nedir diye... LF yi can çalma diye çevir spellwampı da büyü wampirliği diye işte değil mi?

Rünleri çevirmişler Can emme,can çalma,can çekme diye ne neyi çekiyor neyle çekiyor belli değil.

Ingilizcede adam yazmış Spellwamp diye spell den büyü çalması olduğunu hemen anlaşılıyor. LF yi de her dota oyuncusu bilir normal vuruşla olduğunu.

DBears Ju

Junior Member

20-10-12, 21:46

Adamın büyü savunmasını kırıyor işte.

VeteranMind

Junior Member

30-04-13, 15:00

Alýntý:
Selithena kullanýcýsýndan alýntý Mesajý göster
Abicim ben halen ingilizce oynuyorum,çevirdim oyunun dilini; Büyü nufuzu,müfuzu anlamam ben
bak mis gibi açıklama sana "Magic Penetration"

Bunu da anlamıyorsan senin işin ne bu oyunda arkadaş? git ilkokul 1 den başla okula.... -_-

Ya öyle bir çevirmişlerki item bulunmuyor oyunda, arkadaş bir item build anlatıyor türkçe bana, sanırsın cüneyt arkın filmi.....

sen herhalde 1. sınıftasın ergen bebesi

CRL DubstepLover

Junior Member

30-04-13, 15:05

oyun oynadıgımız tiplere bak...

12