36 Yetenek gücü - 22 Atak Gücü Rün dizilimi doğrumu ?

EVET 6 18.18%
HAYIR 27 81.82%
Katýlýmcý sayýsý: 33. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor

36 Yetenek Gücü - 22 Atak Gücü Rün sayfası kullananlara sözüm...

12
Comment below rating threshold, click here to show it.

Alkoer

Senior Member

04-05-13, 22:23

Arkadaşlar gerçekten yabancı insanların herzaman söylediği Türk mantığı lafını hak ediyorsunuz. Mantık şu verilen hasarın en fazlası her zaman iyidir. Bu şekil bir sün sayfası dizilimi fantazi dir başka bir şey değil. 22 atak gücü ile karşınızda ki zır delme +zırh+büyü direnci rün sayfası olan bir kişiye yapacağınız hasar daha az olur.Ayrıca sizin kullandığınız yeteneklerden daha az hasar alır. Üstüne sizin başlangıç seviyede 10-15 arası olan zırh değerinizi yok sayar.Karşı oyuncunun atak gücü rakamına bakıp aldanmayın.
Artık rica ediyorum biraz araştırın, eski oyunculara bakın bir rün sayfası dizilimi öğrenin.Bende 20 sayfa rün olmasına rağmen ben bu şekil rün e sayfa ayırmadım ancak botlara karşı oynanabilir bu rünler.
Az önce başıma gelen olay 36 yetenek gücü rünle Lissandra oynayan arkadaşın düşük atak gücümden dolayı dalga geçmesi.Fakat kendisi botları bile kesemezken ben zırh delme+zırh+ büyü direnci rün sayfamla 20dk olmadan botlarla oyunu bitirdim.
Biraz mantıklı düşünün diyorum.Riot bu zırh , atak gücü , yetenek gücü oranlarını değiştirirken 0,01+ 0,01- şeklinde değiştiriyor siz nasıl hepsini bir tarafa yüklenerek başarılı olacağınızı düşünüyorsunuz anlamıyorum. Türkiye sunucumuzdaki en üst seviye oyuncuların rün sayfası dizilimlerine bir bakın lütfen bu şekilde bir rün görmek mümkünmü.

ByUrahara

Member

04-05-13, 22:42

her karakterin ayrı rün dizimi vardır.. senin bahsettiğin rün dizimi hangi karakter için söylersen yardımcı olurum.. örnegin akalide ad ve ap karsımı bi rün dizimi uygulanır tam olarak senin bahsettiğin gibi olamsada ona yakın birşey

Alkoer

Senior Member

04-05-13, 22:51

Alýntý:
ByUrahara kullanýcýsýndan alýntý Mesajý göster
her karakterin ayrı rün dizimi vardır.. senin bahsettiğin rün dizimi hangi karakter için söylersen yardımcı olurum.. örnegin akalide ad ve ap karsımı bi rün dizimi uygulanır tam olarak senin bahsettiğin gibi olamsada ona yakın birşey
Katılıyorum her şampiyonun ayrı bir rün dizilimi olabilir fakat benim sorum hepsini yetenek gücü yada hepsini atak gücü yapmak doğrumu .
Benim görüşüm çok yanlış bu şekilde olması.

SHIKUYORO

Member

04-05-13, 23:38

22 saldırı gücü saçma geliyor zırh büyü direnci eklenip kullanılması daha doğru bence. ama yetenek gücünde sanki iş biraz değişiyor ap oyuncuları bazı şampiyonlarda full ap a yönelebilir gibi örn. leblanc karşı rakibe tüm skilllerini ardı ardına kullanıp öldüren bir şampiyon ilk başlarda ap eksikliğinden dolayı %15 hp le kaçan kişiler oluyor işi bilenler direk saldırıp öldürebiliyor. ap için uygulanabilir ama ad için bence asla. çünkü ad şampiyonların çoğu yakın tarzda oynanıyor hayatta kalmak için defans daha önemli adc lerin meele lere göre ölmesi daha kolay atack defans rünlü oynamak daha doğru.

Alkoer

Senior Member

04-05-13, 23:48

Alýntý:
SHIKUYORO kullanýcýsýndan alýntý Mesajý göster
22 saldırı gücü saçma geliyor zırh büyü direnci eklenip kullanılması daha doğru bence. ama yetenek gücünde sanki iş biraz değişiyor ap oyuncuları bazı şampiyonlarda full ap a yönelebilir gibi örn. leblanc karşı rakibe tüm skilllerini ardı ardına kullanıp öldüren bir şampiyon ilk başlarda ap eksikliğinden dolayı %15 hp le kaçan kişiler oluyor işi bilenler direk saldırıp öldürebiliyor. ap için uygulanabilir ama ad için bence asla. çünkü ad şampiyonların çoğu yakın tarzda oynanıyor hayatta kalmak için defans daha önemli adc lerin meele lere göre ölmesi daha kolay atack defans rünlü oynamak daha doğru.
LeBlanc içinde kırmızı olanları büyü nüfuzu diğerlerini yetenek gücü yapabilirsin.En agresif oynanan şampiyona bile full yetenek gücü iyi olmaz diye düşünüyorum.
Bizim arkadaşlardaki düşünce daha çok vurayım düşüncesi.Ben buna karşıyım.Profesyonel oyunculara bir bakın agresif YG oyuncusu dahi genelde oyunun uzadığı halleri hesap ederek yetenek gücü rünlerini seviye başına olanlardan alıyor , kırmızı olanlar ise yine büyü nüfuzu.
Şu sıralar çok moda oldu orta koridorda atak gücü şampiyonla oynanması . Ya LeBlanc ın karşısına Zed , Talon , Kha'Zix, Pantheon gelirse ? Zırh ve büyü direnci şart diye düşünüyorum.

VoxiaxusS25

Junior Member

04-05-13, 23:58

36 Yetenek gücü - 22 Atak Gücü dizilimi hatadır fakat en uygun görülebilecek hipotezleri çok saçma antitezler yıkabilmiştir yani işin özü klasik oyuncuyum diyorsan zırh delme vs özene özene yaparsın alayına oynarım dersen neden zevkli olmasın ???

Alkoer

Senior Member

05-05-13, 00:05

Alýntý:
MéxßuruJuvæ kullanýcýsýndan alýntý Mesajý göster
36 Yetenek gücü - 22 Atak Gücü dizilimi hatadır fakat en uygun görülebilecek hipotezleri çok saçma antitezler yıkabilmiştir yani işin özü klasik oyuncuyum diyorsan zırh delme vs özene özene yaparsın alayına oynarım dersen neden zevkli olmasın ???
Başta belirtmiştim bunlar fantazi rün dizilimi.Fakat doğru bir rün dizilimi değil.
İşin asıl başlangıç kısmı full atak gücü rün sayfası olan arkadaşımın karşıdaki şampiyona daha fazla hasar vereceğini düşünmesi.Bu düşünce zaten yanlış atak gücü rün minion a son vuruş yapmada fayda sağlar şampiyona hasar vermek isteyen zırh delme tercih eder. Bunun farkında olmadan bilinçsizce dizilmiş rün sayfaları bunlar.

Biz bunları Diablo 1 de yapıyorduk 20 yıl kadar önce full str yapmayı.League of Legends deki oıyun kurallarına bakılınca zırh delme tercih edilmesi gerekiyor , yanında da hayatta kalma şansını arttırmak amacı ile zırh ve büyü direnci.

SHIKUYORO

Member

05-05-13, 00:10

Alýntý:
Alkoer kullanýcýsýndan alýntý Mesajý göster
LeBlanc içinde kırmızı olanları büyü nüfuzu diğerlerini yetenek gücü yapabilirsin.En agresif oynanan şampiyona bile full yetenek gücü iyi olmaz diye düşünüyorum.
Bizim arkadaşlardaki düşünce daha çok vurayım düşüncesi.Ben buna karşıyım.Profesyonel oyunculara bir bakın agresif YG oyuncusu dahi genelde oyunun uzadığı halleri hesap ederek yetenek gücü rünlerini seviye başına olanlardan alıyor , kırmızı olanlar ise yine büyü nüfuzu.
Şu sıralar çok moda oldu orta koridorda atak gücü şampiyonla oynanması . Ya LeBlanc ın karşısına Zed , Talon , Kha'Zix, Pantheon gelirse ? Zırh ve büyü direnci şart diye düşünüyorum.
pardon söylemeyi unuttum ap şampiyonlar için kırmızılar zaten fix büyü nüfusu olması lazım bunu herkesin bildiğini varsayıyorum

ben ad rün dizimi olarak atack damageyi yok geçtim delme + zırh+ büyü direnci yaptım derecelilerde tepki oluyor niye atack yok diye ama fb leri almakda çok çok başarılı herkes zırh rün alıyor delme atack dan daha çok işe yarıyor benim kanattim tabiki adc olmadığın sürece

Alkoer

Senior Member

05-05-13, 00:34

Alýntý:
SHIKUYORO kullanýcýsýndan alýntý Mesajý göster
pardon söylemeyi unuttum ap şampiyonlar için kırmızılar zaten fix büyü nüfusu olması lazım bunu herkesin bildiğini varsayıyorum

ben ad rün dizimi olarak atack damageyi yok geçtim delme + zırh+ büyü direnci yaptım derecelilerde tepki oluyor niye atack yok diye ama fb leri almakda çok çok başarılı herkes zırh rün alıyor delme atack dan daha çok işe yarıyor benim kanattim tabiki adc olmadığın sürece
Tepkilere hiç kulak asma . rakamsal olarak örnek veriyim bende 19 zırh delme 13 zırh + 24 büyü direnci (18.ci seviye) Karşımdaki adc de 22 atak gücü var. Zaten 13 zırh ım 22 atak gücünü 9 a indiriyor. +9 bir hasar verebiliyor bana .Ben se onun başlangıçta minimum 10-15 arası olan zırh ını yok sayıyorum.Atak gücüm rakamla düşük gözükmesine rağmen verdiğim hasar daha büyük oluyor. Fakat minionun zırhı olmadığı için saf atak gücü fazla olan rakibim minion a daha rahat son vuruş yapıyor.Biraz beceri ile son vuruşa dikkat edilip minion sayısı eşit tutulursa eşit altın kazanılırsa ben hep daha fazla hasar veriyorum.

foymd

Senior Member

05-05-13, 00:36

ap herolarda kırmızıya mp dizimini sebebi mavinin daha cok ap vermesidir.aynı sey ad lerdede kırmızının daha cok ad vermesi. hepsi 1 cesit olmaktansa en yüksek değerli olanlar tercihimdir.3 ünede ap dizsen yaramaz cunku az. kırmızılarda mp ap den daha cok etkili oluyor. eger kırmızı ve mavi aynı ap yi verse hepsini ap dizerdim eg de üstün olmak icin. itemlede mp kasardım tmmdır.

not:ap oynamıyorum

12