Nedir bu ping sorunu?

Comment below rating threshold, click here to show it.

Annie Leonhardt

Senior Member

28-04-13, 16:20

Son 1 haftadır yaşadığım ping sorununun sınırı yok. Kazanacağım oyunu kaybediyorum,triple çıkaracağım ganklerde ölüyorum,bazen oyun açılmadan gidiyor. Eskiden maksimum pingim 60'ken şu an 120'den düşmüyor.
Quinn aldım,6-7 oyun belki oynadım ve sadece birinde pingim 90'da sabit kaldı. 5 Defa leave olarak geçti oyunlar.
Gerçekten çok sıkıldım bu durumdan,şu anda bile oyundan düştüm. Geçen oyunda 54 pingi olan bir arkadaş vardı,internet sağlayıcısını sorduğumda Ukrayna'dan bağlandığını söyledi,nerede bizim sunucular anlamadım ki. Ben 9789 ping görürken adam 65 olunca şaşırıyor

Wairwulf

Senior Member

28-04-13, 17:38

10mbit Kablonet internetim var. Makinam da gayet iyi. Oyun içinde fps'm 80-100 arası değişiyor ki bu iyi. Streamleri vs +1080p de takılmadan izleyebiliyorum. Speedtestte almanya ingiltere tarzı ülkeler üzerinden test yapıyorum ping'im maksimum 60. Ama gel gelelim oyunda sabit ve yüksek bir pingim var 149-151 arası ve oyunda can sıkıyor bu..

Mustaine

Junior Member

28-04-13, 17:47

Aynı sıkıntı ben ve ev arkadaşımda da var. Daha 3 gün öncesine kadar sabit 65 ms ile oynarken son 2 gündür wtfast programı kullanmamıza rağmen 100ms den aşağı inemiyoruz ki wtfast i kapatırsak ping 165ms den aşağıya inmiyor ve hiç stabil değil. Yetkili kişilerin bu duruma müdahale etmesini istiyoruz

TKN Yoshimitsu

Senior Member

28-04-13, 17:51

Evimde TTNET ve Uydunet var. Eskiden TTNET 90, Uydunet 60 ping civarı sabitti. Şimdi oyun içinde 20-30 kere 500 ping'e çıkıp duruyor ikisi de. Ve makinem high-end, henüz benden önce bağlanabilen görmedim daha 1000 küsür maçta. Sorun ne makinede, ne servis sağlayıcılarında.

Mustaine

Junior Member

28-04-13, 17:55

Aynı durum ben ve ev arkadaşımda da var.Daha 3 gün öncesine kadar sabit 65ms ping ile oyun oynarken şuan wtfast programı kullanmamıza rağmen 110ms pingden aşağıyı görmüyoruz. wtfasti kapattığımızda ise 165 ms pingden aşağıya inmiyor ve ping hiç stabil değil. Yetkili kişilerden bu durum hakkında bir bilgilendime rica ediyoruz. ( 25 mbps Superonline fiber kullanıcısıyız)

Coty0ra

Junior Member

28-04-13, 18:31

Speedtest yaptığımda ping sabit 19 ms , ki yurt dışı çıkışında bildiğim kadarıyla 50 ms ekleniyor. Yani bu oyunu benim 69 ms ile oynayabilmem lazım. Üç gün öncesine kadar ben bu oyunu sabit 75 ms ile oynuyordum. Şuan şaka gibi 25k ms gördüğüm anlar bile oluyor. Hiç bir zaman ms sabit değil, sürekli değişken..

Forum var güzel, tartışıyoruz burda o da güzel. En azından RIOT ekibinden birisi bu insanların sorununa kulak assa daha güzel olacak. Olay TR server'ını açmakla bitmiyor bunu bilmeniz lazım. Server'ı açmakla büyük bir sorumluluğun altına girmişte oluyorsunuz, en azından bunu en iyi şekilde temsil edin. Olay ist vs. turnuvaları düzenleyip bitmiyor, birazda insanların sorunlarına kulak asın, ilgilenin. En azından bir cevap bir açıklama yazın. Bir çok insanın burada cevaba,cevaplara ihtiyacı var bunu göz ardı etmeyin...

ALL I DO IS PWN

Member

28-04-13, 19:09

Alýntý:
Wairwulf kullanýcýsýndan alýntý Mesajý göster
10mbit Kablonet internetim var. Makinam da gayet iyi. Oyun içinde fps'm 80-100 arası değişiyor ki bu iyi. Streamleri vs +1080p de takılmadan izleyebiliyorum. Speedtestte almanya ingiltere tarzı ülkeler üzerinden test yapıyorum ping'im maksimum 60. Ama gel gelelim oyunda sabit ve yüksek bir pingim var 149-151 arası ve oyunda can sıkıyor bu..
aynen benim de 5mbit uydunet diğer online işlemlerimde hiç bir bağlantı ve ping sorunum yok LoL de 150 130 pingin aşağısına düşmüyor eskiden max 70 ping oluyordu...

Ahdi

Senior Member

28-04-13, 20:00

125 ping sabit.
Bir de pc'den kaynaklanan sorunum var ping'i ara ara 3-4 katına çıkarıyor. Özel oyunda 600-700 pingi görüyorum.
Eskiden sorun olmadığı dönemlerde 70 ping'di maximum

Mustaine

Junior Member

28-04-13, 20:14

Şuan durum bu ;

http://n1304.hizliresim.com/18/w/mk7d5.png

ve sabit değil pingim , sürekli 200+ lara cıkıp iniyor.(175 ms den aşağıya da inmiyor)

Annie Leonhardt

Senior Member

28-04-13, 20:50

Sınav haftam,büyük bir umutla bu haftasonu oynar haftaiçi sadece okula konsantre olurum diyordum,sonuç olarak bütün haftasonu girdiğim 12 oyundan 2 tanesinde ping sorunu yaşamadım;sorun yaşamadım derken de 120'yi geçmedi. Her oyunumda 1987,9897 gibi ilginç rakamlar görüyorum. Bıktırdı artık,o kadar sinirlendikten sonra ders çalışmak pek verimli olmuyor açıkçası :|
Düzelmeyecekse bir açıklama yapılmalı,en azından hiç bulaşmayız