Tryndamere ADC değil mi?

12
Comment below rating threshold, click here to show it.

Wiser

Senior Member

22-04-13, 14:25

Arkadaşlar oyun içerisinde heronun özelliklerine bakıyorum taşıyıcı falan yazıyor ama ADC olarak almak istediğimde millet karşı çıkıyor ben mi yanlış yapıyorum onlar mı anlamıyorum bi bilgi verin lütfen? Tryndamere ADC mi değil mi?

MainShock

Junior Member

22-04-13, 14:33

benim bildiğim kadarıyla kendisi adc dir. ancak alınmamasının sebebi uzak vuruşunun olmamasıdır. yani karşında bi ezrael veya cait (örnek) tryn dan daha fazla farm yapabilecek ve lane de önde olacaktır. o yüzden tercih edilmeyen adc ler arasında yer almaktadır fiora gibi. daha çok top ta kasar bu kardeşlerimiz. benim bildiğim budur doğrumudur yanlışmıdır bilemiyorum.

Moli

Senior Member

22-04-13, 15:02

metadaki ADC ile tür olarak ADC biraz farklı. Tür olarak ADC, saldırı gücüne yoğunlaşan, basic atakları ile hasar verebilen ancak verdiği hasar kadar squishy olması ile bilinen şampiyonlara denir. Trynda da bunlardan birisi.

Ancak metada genelde bot lane de giden (Dragon kontrolü için botta gider) ranged olmak zorunda. Aksine bir oyun planı yapılırsa arkadaşımızın da dediği gibi CS de çok geride kalır ve TFlerde pozisyon alamaz. ADC ler için en önemli şey pozisyon ve item olduğu düşünülürse late game de melee olan bir ADC gereken hasarı veremez ve takımının kaybetmesine sebep olur.

lolking.net sitesinde şampiyon metaları yazıyor ve değişikliklere göre güncelleniyor. Oradan takip edebilirsin hangi heronun hangi lane e uygun olacağını. Tabi bazı şampiyonlar 1 den fazla lane de aynı verimlilikte oynayabilir (Malphite, Elise, Lee Sin vs.)

BiGotlukYerVarMi

Member

22-04-13, 15:44

Değil.

Close Combat

Senior Member

22-04-13, 15:48

ADC'den kastedilen menzilli olanlar

achi

Senior Member

22-04-13, 15:51

tryı adc alarak bota gidersen farm yapamazsın farm yapmaya çalışsanda rakip takımın menzilli adcsi varsa supportundada stun varsa tryı çatır çatır yerler hemde adcsi 0 hasar alarak hem tryı keserler hemde farmına devam ederler.ama topa alınır rakibin solo topuna bakılarak

Ahdi

Senior Member

22-04-13, 16:32

Tryn jungle da hiç fena olmaz eklemek istedim. Tryn oyunu taşıyabilir, ama şu anki metada botta kasması biraz zor.

1603 DikaDikachu

Junior Member

22-04-13, 16:34

ad-c carry yani uzakçı bu yüzden

Kami No Batsu

Senior Member

22-04-13, 16:44

Carry iki anlama geliyor, biri 'taşıyan' diğeri 'uzaktan vuran'. Bu META'ya göre anlamı taşıyan, şimdi uzakçı diye anlam yükleyip yutturmayın, yazık bilmiyo işte

TheDionisoS

Senior Member

22-04-13, 17:31

Adcdir efendim

12