Forum Arşivlerine hoş geldin!

Panolara geçtik diye yılların dijital birikimini, tonlarca baytlık muhabbetleri kaldırıp atacak değiliz ya? Eski forumlarda kalan her şeyi gezintiye ve kopyalamaya açık bir şekilde burada tutuyoruz. Eski şampiyonlar hakkındaki tanıtım yazılarından tut, DP'nin maç saatinin seksen farklı şekilde sorulduğu konulara; panolar yerini alana kadar forumda yazılıp çizilmiş ne varsa burada bulabilirsin. İşin bittiğinde, istersen yeni panolara geçip League of Legends hakkında dönen son yorum, tartışma ve konulara kaldığın yerden devam edebilirsin.

PANOLAR'A GİT


Item İsimleri

1
Comment below rating threshold, click here to show it.

Muder

Member

09-28-2012

İyi günler. Bir istekte bulunmak istiyordum, bu istek tartışılabilir ya da geliştirebilir elbette. Ben, çoğu arkadaşım ve hatta konuştuğum birkaç kişi de dahil olmak üzere, her şeyin tamamen Türkçe olmasından memnuniyetsisiz. Özellikle item isimleri konusunda zorluk yaşıyoruz. Hepimizin ortak düşüncesi, bazı şeylerin orjinal bırakılması gerektiğiyle ilgili. Farkedersiniz ki, herhangi başka bir server'la alakası yok, item isimleri olmak üzere şampiyonların skill'leri bile çok farklı. Ability power, attack damage, lifesteal gibi birçok terime alıştığımız için, özellikle yeni çıkan şampiyonlarda, gidip ingilizcesini okuyup anlamak zorunda kalıyoruz. Bunun yanında türkçeleştirmenin bazı konularda komik kaçtığı, orjinalinin çok daha iyi ve alışa gelmiş olduğunu da duyduk, ve katılıyoruz da.

Seçenekler kısmından sadece maç içinde olmak üzere, oyun içindeki tüm metni, yani şampiyon skill'lerinden item isimlerine kadar çoğu şeyi, orjinal haline getirebilme gibi bir olasılığımız olsa, böylece herkes kendi istediği biçimde oyunu oynayabilse, çok daha iyi olmaz mı? Böylelikle, hem biz zorluk yaşamayız, hem de isteyen Türkçe'de kalma hakkını elde eder. Bazıları bu server'da işin ne o zaman diyebilir, ancak bu server'a item isimleri ve her şey Türkçe olduğu için gelmedik, bu işe girenleri, desteklemek adına ve server'ın büyümesine katkıda bulunmak üzere geldik.

Riot çalışanları da bir göz atabilirse ve gerçekleşme olasılığını bildirirse çok memnun kalırım. Teşekkürler


Comment below rating threshold, click here to show it.

Muder

Member

09-28-2012

Bir cevap verseniz?


Comment below rating threshold, click here to show it.

Qebsenuef

Member

09-28-2012

kesinlikle katılıyorum oyun içindeki bazı kısımların özellikle item ismi ve açıklamalar gibi ingilizce kalması daha anlaşılır olurdu tabi yine de bir süre sonra buna da alışılacak


Comment below rating threshold, click here to show it.

Serofixx

Junior Member

10-09-2012

Kesinlike katılıyorum. Yabancı serverda oynayan insanlar dil seçeneği olarak neden Türkçe seçemiyorki? Örn: Amerika serverında oynuyoruz, İngilizce dilini kullanmak zorunlumu yani? Turkey servarında oynarkende İngilizce dil seçeneği seçebilelim.


Comment below rating threshold, click here to show it.

Deathnok

Senior Member

10-10-2012

Sadece skill ve item isimleri değil ama Turk serverinde tamamen ingilizce oynayabilirsiniz, ben denedim gerçektende oynanıyor. Fakat tek sorun chat odalarının adı farklı olduğu için chat kısmında gözükmemesi.

Bu forumda okumuştum şimdi bulamadım o konuyu,
LoLun yüklü olduğu dosyayı açın bende, C: Riot Games > League of Legends > rads > system, bu klasördeki "locale" isimli dosyayı note padde açın."tr_tr" olan kısmı "en_gb" yapın. küçük bi patch attıkdan sonra türk serverında ingilizce oynaya bilirsiniz.

Bu tamamen alıntıdır bende bu forumda görmüştüm.


1