En iyi ad carry

First Riot Post
Comment below rating threshold, click here to show it.

xxxcanikomxxx

Junior Member

21-02-14, 14:38

Kimse Quinn den bahsetmemiş Quinn rakipe ilk lv lerde daha çok yüksek hasarlar verebilen bi adc.Üstelik çok fonksiyonel bir hero örneğin W skilinizle çok büyük bir alanı çalılar dahil aydınlada bilirsiniz.Ve takım arkadaşlarınıza çok yardımcı olursunuz.Bunun yanı sıra göğüs göğüse savaşlarda da çok çok güçlüdür örneğin darius.masteryi vb fiziksel hasar veren bi heroyla karşılaştınız sizin dibinize kadar girdi E skilinizi basarak 5 m ileriye düşmanı gönderip gönderdikten sonraki ilk 1 sn ede 2 kere vurup pasifi sayesinde extradan 200 yakım damage atıp rakipe 1 combo boşaltırsınız.Bu nu yaptınızda rakibi indirmeniz dahi söz konusu.Ayrıca ultisi sayesinde hem kaçıp hem kovalıyıp hemde belli bir alana çok çok yüksek damage ler atabilirsiniz ultinizi açıp bir tf ye girdinizde 3 sn kadar sonra ultinizi kapatırsanız 5de5 seslerini çok sıklıkla duyabilirsiniz.Bence en iyi adc Quinn dir ilk lv lerde dayanıklılık konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz ama 3 lv den sonra hem dürtmede hem kaçmada hiç bir sıkıntı yaşamassınız hatam olduysa af ola pro bir oyuncu dilim ama gördüm ve oynadım bu dur.

HerpHeLee

Junior Member

05-03-14, 23:55

Damage bakımından Draven oyunun başında çok iş görüyor denebilir özellikle kırılgan carry lere karşı ii counter olarakda bilinir örneğin ezreal, ashe vb. herolara karşı çok iyi bir seçim olur doğrusu. Ama rakibi rahatsız etme konusunda ben varus, caitlyn, ezreal, jinx ve graves bu konuda daha rahat olabiliyorlar tabi. Benim en çok tercih ettiğim carry leri sorarsan sana Draven (Q skilini steckleyebilirseniz tabi) Ezreal (Bu hero çok op tur yanlız pasifini okumadan denemeyin derim)
Twitch (Görünmezliği dehşet bişey) Jinx (Cızzt ın verdği hasar rakipte unutulmaz bir yara bırakıyor özellikle oyunun başlarında) Caitlyn (Piltoveri oldukça yüksek hasara sahip ve minyonları delip rakibe kadar uzanabiliyor) Vayne (Farm yapabilirseniz oyunu rahat taşıyabiliceğinizin garantisini verebilirim) bu heroları kullanıyorum. Bence çok iyi carry ler özellik Draven ve Ezreal en çok kullandıklarım.

OHga

Senior Member

10-03-14, 21:38

hiper taşıyıcı jinx tflerde de varus adamların aklını alıyor

Riot Regarnur

eSpor Sorumlusu

11-03-14, 11:44
1 of 1 Riot Posts

Sezon 4'le beraber en iyi nişancıya verilebilecek cevaplar oldukça değişti. Nispeten yeni çıkan şampiyonlar olan Jinx ve Lucian özellikle LCS ve Şampiyonluk Ligi'nde çokca tercih edilmeye başlandı. Buna ek olarak Draven ve Sivir'de fazla tercih edilen şampiyonlardan.

Lucian oyun başında kaçma mekanizması, zarar veren yetenekleri ve her yetenek kullanımından sonra 2 vuruş yapmasına olanak sağlayan pasifiyle koridoru diğer nişancıya dar ediyor. 6. seviyeye geldiğinde ise İnfaz yeteneğiyle canı azalmış şampiyonların skorlarını alabiliyor ya da minyon dalgalarını hızlıca yokedebiliyor. Kişisel görüşüm erken oyundaki bütün bu avantajlarına rağmen, oyunun ilerleyen dönemlerinde Lucian'ın etkinliğini kaybettiği yönünde.

Jinx ise Dan Dan'ın çok yüksek menzili, Cızzt'ın yüksek hasarı/yavaşlatması ve son olarak Patlangaçların birden fazla hedefi yere mıhlayabilmesiyle koridorda çok güçlü hale geliyor. Seviye 6'ya ulaştığında ise Manyak Güçlü Ölüm Roketi (Oyunda en sevdiğim yetenek isimlerinden biri ) ile çok rahat skorlar çıkarabiliyor ve takaslardan bir kule ya da skor çıkarması durumunda pasifinin yardımıyla çok rahat çıkıyor.

Yine de bu tip sorulara verilecek cevapların hiçbiri "kesin doğru" olarak nitelendirelemeyecektir. Kimi oyuncular Draven'ın baltalarını ustalıkla yakalar, kimileri ise gelen yetenekleri Sivir'in Büyü Kalkanı'yla engeller, kimi Jinx oyuncuları ise oyunu ve haritayı dikkatlice takip ederek başka koridorlardan bile skor veya asist çıkarmayı başarabilir. Bu tamamen oyuncunun oyun tarzına ve yeteneklere hakimiyetine bağlıdır.

İyi oyunlar.

CIA Nyks

Junior Member

11-03-14, 22:21

varusu neden koymuyonuz en iyisi varuss tartışmasız ct yemedikçe cok iyi adc dir denemlisiniz

joakim

Junior Member

13-03-14, 21:41

en iyi ad carry şu anda kuşkusuz Jinx'dir bana göre. alan hasarından tut da menziline kadar her şey üst düzeyde hanım kızımızda

Jarvii

Senior Member

14-03-14, 09:35

Cogu adc herolari denedim , ezreal lucian kogmaw varus vayne sivir ashe jinx hatirladiklarim arasinda , ama bence en iyisi jinx tir Q skili pasifi ve diger skilleriyle cok cok iyi bir hero dur. W ise yavaslatip yuksek damageler atabilirsiniz e si ile stunlayabilirsiniz veya ultisi sayesinde yukarda da yaziyor farkli koridorlarda kill alabilirsiniz Q skiliyle sadece saldiri hizi veren ayakkabiyi alirsaniz saldiri hiziniz (run olmadan) 1.69 a kadar cikar ayrica kullanimi bana gore cogu adc ye gore daha kolaydir kesinlikle jinx i oneririm

Blue1453

Member

17-03-14, 18:56

bana göre en iyi adcler jinx,lucian,ezreal,graves ve corkidir bu adcler bana göre oyunu en iyi adcleridir

Bad MOFO

Member

17-03-14, 23:18

EN İYİ AD CARRY ? öyle bir şey yok. Bazısı Lucian ile çok iyidir. Bazısı metada ters olmasına rağmen "Doublelift" örneğinde gördüğümüz üzere Vayne ile oynar. Bazısı hiç tercih edilmeyen bir karakterle bile harikalar yaratabilir Örn. Genja Kog'Maw.

habunedurla

Junior Member

17-03-14, 23:57

bence en iyi jinx. üstüne tanımam