League of Legends Hikayeleri

First Riot Post
Comment below rating threshold, click here to show it.

RageOfNightnGale

Member

13-12-13, 07:29

Arkadaşlar bu LoL hikayelerini nerden okuyabilirim? Şöyle daha açayım konuyu, Yasuo nun hikayesini okudum forumda var görmüşsünüzdür. Şu zamana kadar hep aradım hikayeleri ama bir türlü bulamadım. Forumda kahramanların sayflarında efsanesi diye anlatılıyor ama ben onlardan hariç noxusun demcia ile savaşı, ionia yı işgal edişi gibi hikayeleri, ne biliyim 2 hero arasında olan büyük kavganın hikayesini, yani genel olarak bütün hikayeleri nerden okuyabilirim aradım bulamadım.

achi

Senior Member

13-12-13, 10:29

bunlara takılma oyununa bak kardeşim stream falan izle daha işe yarar

RageOfNightnGale

Member

13-12-13, 10:38

ya yok valla okuyasım var ilgimi çekiyo aradım bulamadım talon neden katarinayla arkadaş ***** koyim, dariusla garen tamam noxusla demacia nın komutanları ama ne zaman savaştıda birbirlerine bu kadar can düşmanı oldular sagda solda görüyorm yok diyor rivenın ionya savaşında söyle söyle durumu vardı istemiyodu ama yinede emirlere uydu noxus tarafaında savaştı falan filan okumak istiyorum yani

Riot Kumbil

Oyuniçi Hizmetler Yöneticisi

13-12-13, 11:54
1 of 2 Riot Posts

League of Legends'ın hikâyesi sürekli yenilenip güncelleniyor. Sorduğun şekilde olayların anlatıldığı, güncel bir öykü yok. Şampiyonların hikâyelerini okuyup parçaları birleştirerek genel bir fikir edinebilirsin. Onun dışında etkinlikleri takip ederek belli ülkeler ya da bölgelere odaklanan bilgiler edinmek mümkün (örneğin Lissandra'nın çıkışına denk gelen Freljord etkinliğinde, buzul topraklardaki güç dengeleriyle ilgili epey bilgi vermiştik). Talon ve Katarina'nın arkadaşlığına gelince; Katarina'nın babası, Talon'u evlat ediniyor ve iki suikastçı kardeş gibi büyüyorlar. Ayrıntıları iki şampiyonun hikâyelerinde bulman mümkün.

SMG

Junior Member

13-12-13, 14:35

SAYIN SİHİDAR OYUNCULARI:carlarınızın sıfresi deismis olabılır yenı guncelleme yuzunden braz sıkıntılar olustu k.b ii oyunlar

TG Supportacus

Junior Member

13-12-13, 18:16

Alýntý:
RageOfNightnGale kullanýcýsýndan alýntý Mesajý göster
Arkadaşlar bu LoL hikayelerini nerden okuyabilirim? Şöyle daha açayım konuyu, Yasuo nun hikayesini okudum forumda var görmüşsünüzdür. Şu zamana kadar hep aradım hikayeleri ama bir türlü bulamadım. Forumda kahramanların sayflarında efsanesi diye anlatılıyor ama ben onlardan hariç noxusun demcia ile savaşı, ionia yı işgal edişi gibi hikayeleri, ne biliyim 2 hero arasında olan büyük kavganın hikayesini, yani genel olarak bütün hikayeleri nerden okuyabilirim aradım bulamadım.
Eline al bi kalem kağıt sen yaz biz okuyalım ?

RageOfNightnGale

Member

14-12-13, 03:43

Alýntý:
TG Supportacus kullanýcýsýndan alýntý Mesajý göster
Eline al bi kalem kağıt sen yaz biz okuyalım ?
keşke o kadar iyi olsam

Viable

Senior Member

14-12-13, 10:18

Alýntý:
Riot Kumbil kullanýcýsýndan alýntý Mesajý göster
League of Legends'ın hikâyesi sürekli yenilenip güncelleniyor. Sorduğun şekilde olayların anlatıldığı, güncel bir öykü yok. Şampiyonların hikâyelerini okuyup parçaları birleştirerek genel bir fikir edinebilirsin. Onun dışında etkinlikleri takip ederek belli ülkeler ya da bölgelere odaklanan bilgiler edinmek mümkün (örneğin Lissandra'nın çıkışına denk gelen Freljord etkinliğinde, buzul topraklardaki güç dengeleriyle ilgili epey bilgi vermiştik). Talon ve Katarina'nın arkadaşlığına gelince; Katarina'nın babası, Talon'u evlat ediniyor ve iki suikastçı kardeş gibi büyüyorlar. Ayrıntıları iki şampiyonun hikâyelerinde bulman mümkün.
Journal of Justice vardı. Nerde o meret gelsin artık. Ligin oluşumunu okumayı özledim. Keşke bi çevirmeninizi kullansanız da Adalet Günlüğünü ekleseniz. Çok yarım duruyor Client onsuz.

Riot Kristalin

Yerelleştirme Koordinatörü

19-12-13, 15:58
2 of 2 Riot Posts

Alýntý:
Viable kullanýcýsýndan alýntý Mesajý göster
Journal of Justice vardı. Nerde o meret gelsin artık. Ligin oluşumunu okumayı özledim. Keşke bi çevirmeninizi kullansanız da Adalet Günlüğünü ekleseniz. Çok yarım duruyor Client onsuz.
Selam,

Journal of Justice'in yayını, Türkiye sunucusu devreye girmeden 3 ay kadar önce (Haziran 2012) sona erdiğinden dolayı, esasen benim de çok sevdiğim bu içeriğin çevirisi hakkında bir çalışmamız olmadı. Devam ediyor olsa da, yerelleştirme ekibinden bir kişiyi sadece Journal of Justice çevirisinde "kullanmamız" işleri sizce de biraz aksatmaz mıydı?

RageOfNightnGale: sihirdarlar da hikayedeki bazı boşlukları yaratıcı bir şekilde doldurabiliyorlar. İlgi çekici fikirler için Hayran Öyküleri bölümüne göz atabilirsin: http://forums.tr.leagueoflegends.com...splay.php?f=23