Tarihçi Leorina’nın Günlüğünden:


“2. Hafta, Kış Mevsiminin İlk Dolunayı


Braum’la birlikte çıktığımız yolculukta, Heneta adındaki küçük kasabanın ardındaki Amarkar tepelerinde poroları ilk kez görüşümüzün üzerinden bir haftadan uzun zaman geçti. Bu küçük, nadir yaratıklar hakkında pek çok hikaye okumuştum, ancak gerçek bir tanesini görmeyi hiç beklemiyordum. Şimdiyse o karbeyazı tüylerini, ağızlarından dışarı sarkan kocaman pembe dillerini aklımdan bir saniye olsun çıkaramıyorum.


Geçtiğimiz hafta boyunca gördüklerim, porolar hakkında anlatılanların çok ötesinde. Bu pofuduk yaratıklar hakkında pek çok hikaye okumuş, artık silinip gitmiş pek çok çizim görmüş olsam da, görünen o ki hala onlar hakkında öğrenecek çok şey var.


Bir sürü poroyu karların içinde yuvarlanırken, donmuş kardan aşağı kayarken, etrafta tüm sevimlilikleriyle hoplayıp zıplarken görmek başlı başına paha biçilmez bir deneyim olsa da, bu sevimli canlıların pek çok farklı türü olduğunu görmek ve bunu belgeleyebilmek hayatım boyunca başıma gelen en güzel şey. Gördüklerim arasında en komiği; dostum Braum gibi koskocaman bıyıklara sahip, tombul bir poroydu.”


Ünlü Valoran tarihçisi Leorina, bundan yıllar önce yazdığı parşomenlerde poroların çeşit çeşit olduğunu görünce çok şaşırmıştı. Şimdiyse tüm poro severleri şaşırtma sırası sizde! Kendi poronuzu tasarlamaya hazır mısınız?


Yapmanız gereken tek şey; istediğiniz yöntemi ve malzemeleri kullanarak hayalinizdeki poroyu oluşturmak.


Yarışmanın sonlanacağı tarih: 05.01.2015


Ödüller
1.lik Ödülü: 10.000 RP + Peluş Poro + 2014 Kartopu Savaşı Kostüm Paketi
2.lik Ödülü: 8.000 RP + Peluş Poro + Kartopu Savaşı Totem Paketi
3.lük Ödülü: 6.000 RP + Peluş Poro + Kartopu Savaşı Sihirdar İkonları Paketi
4.lük Ödülü: 4.000 RP + Peluş Poro
5.lik Ödülü: 2.000 RP + Peluş Poro


Kurallar


• Çalışmanızın yapım aşamasının iki adet, bitmiş halinin ise en az bir fotoğrafını çekip, bize tarihi ve Türkiye Sunucusu’nda kullandığınız Sihirdar Adınızı açık bir şekilde görülecek şekilde yollamanız gerekli. Bu şekilde çalışmanın size ait olduğuna emin olabiliriz. Bu bilgiler sonradan eklenemez, çalışmanızın ilişiğinde olması şart. 
• Çalışmanız, bu yarışmaya özel yapılmış olmalı.
• Göndereceğiniz fotoğrafın çözünürlüğü en az 640 x 360 olmalı. Daha büyük olursa ayrıntıları görmemiz kolaylaşacaktır.
• Gönderdiğiniz çalışmanın fotoğrafını dijital olarak değiştirmeye izin yok. Tabii çalışmanızı sıfırdan dijital bir ortamda yaratmadıysanız.
• Ödüller sadece Türkiye Sunucusu için geçerli, bu altın kuralı sakın unutma!


Kuralların tamamını görmek için tıklayın.


Yarışmaya katılmak için tıklayın.